لینک های دسترسی

Breaking News

قراداد ۱.۶ میلیارد دالری امریکا برای ساختن واکسین کروناویروس


حکومت ایالات متحده برای ساختن واکسین کروناویروس، قراردادی به ارزش ۱.۶ میلیارد دالر را به شرکت نوواوکس داد.

این بزرگترین قرارداد حکومت امریکا زیر برنامه تسریع ساختن واکسین “Operation Warp Speed” است. حکومت ایالات متحده تلاش دارد تحت این ابتکار، روند ساختن واکسین و وقایه در برابر بیماری کووید۱۹ را تسریع ببخشد.

مسوولین این شرکت خصوصی مستقر در ایالت مریلند می‌گویند که این شرکت می‌خواهد روند توزیع ۱۰۰ میلیون دوز واکسین را در ربع چهارم سال جاری آغاز کند؛ تلاشی که به گفته مسوولین این شرکت ممکن تا ماه جنوری یا فبروری سال آینده تکمیل شود.

وزارت صحت و خدمات بشری و وزارت دفاع ایالات متحده در یک اعلامیهٔ مشترک گفتند که چون حکومت فدرال این ابتکار را تمویل می‌کند، این دو وزارت ۱۰۰ میلیون دوز واکسین تحقیقاتی را صاحب خواهند شد که توقع می‌رود در نتیجهٔ پروژه های جاری به دست بیاید.

این قرارداد در حالی داده شده است که موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایالات متحده اوج گرفته است.

مقامات در ایالات متحده هشدار داده اند که این کشور هنوز هم در مرحلهٔ نخست همه‌گیری قرار دارد.

براساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز، ایالات متحده با بیش از دو میلیون و ۹۳۹ هزار مورد ابتلا و ۱۳۰ هزار ۴۳۰ مورد مرگ در صدر کشور هایی قرار دارد که کروناویروس در آن شیوع کرده است.

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل شد.

بر اساس آماری که پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده ارایه کرده است، تا صبح سه شنبه هفتم جولای (۱۷ سرطان) مرگ و میر ناشی از این بیماری در ۱۸۸ کشور و قلمرو جهان بیش از ۵۳۹ هزار و مبتلایان آن به بیش ۱۱ میلیون و ۶۶۲ هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG