لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش اوباما به تشریح تدابیر کنترول مالکیت سلاح


بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده در نشست پرسش و پاسخ به میزبانی تلویزیون «سی ان ان»

بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده در نشست پرسش و پاسخ به میزبانی تلویزیون سی ان ان امریکا به پرسش های حاضرین درمورد فرمان اجرایی جدیدش برای وضع محدودیت برای خریداران و مالکان سلاح در امریکا صحبت کند.

بارک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده می گوید که یکجا ساختن مصؤنیت سلاح همراه با بررسی سابقه افراد می تواند سبب حفظ جان مردم شده و در عین حال به حق قانونی مردم امریکا مبنی بر داشتن سلاح احترام بگذارد.

رئیس جمهور امریکا گفت افزایش موارد بررسی سابقه افراد جلو خریداری سلاح توسط شمار زیاد مردم را نمی گیرد.

او افزود که نواقص در سیستم کنونی سبب شده تا یک شخص بدون اینکه سابقه او مورد بررسی قرار گیرد، از یک ایالت می تواند سلاح بخرد سپس به یک ایالت دیگر رفته و آن سلاح را در بدل بدست آوردن مفاد در آن ایالت به فروش برساند.

بارک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا فرمان اجرایی جدیدش را برای جلوگیری از تشدید خشونت ناشی از مالکیت سلاح سه شنبه اعلام کرد.

آقای أوباما گفت تدابیر وی شامل ضروری بودن جواز برای صاحبان تشبث فروش و توسعه بررسی سوابق جرمی خریداران سلاح می باشد.

او هنگام اعلام این تدابیر گفت بر طبق این تدابیر همچنین سیستم بررسی سوابق جرمی خریداران سلاح با تجهیز آن موثر می شود، از فعالین مبارزه با خشونت سلاح حمایت می شود و تکنالوژی تولید سلاح مصوون تقویت می گردد.

آقای اوباما در نشست پرسش و پاسخ شب پنجشنبه گفت که در ایالات متحده مناطق وجود دارد که در آنجا یک کودک 12 ساله می تواند یک میل سلاح را آسان تر و ارزان تر در مقایسه با یک جلد کتاب بخرد.

رئیس جمهور امریکا افزود که در بسیاری موارد پولیس از قبل نمی داند که کی دست به یک عمل جرمی می زند. او به شخصی اشاره کرد که در سال 2012 با حمله به یک مکتب بیش از 20 کودک را کشت و هیچ سابقه جرمی نداشت.

آقای اوباما گفت در حالیکه نمی توان عدم دسترسی یک مجرم را به سلاح ضمانت کرد، اما بررسی شدیدتر سوابق افراد می تواند دسترسی مجرمین به سلاح را دشوارتر و گران تر سازد.

اشتراک کنندگان نشست پنجشنبه شب شامل حامیان و مخالفین وضع محدودیت به دسترسی سلاح در امریکا بودند. در این میان مالکین سلاح، فروشندگان سلاح و قربانیان خشونت های ناشی از استفاده سلاح حضور داشتند.

شبکه سی ان ان از انجمن ملی سلاح داران امریکا – گروه حامی حق مالکیت سلاح نیز دعوت کرده بود اما این انجمن آن را رد کرد.

XS
SM
MD
LG