لینک های دسترسی

Breaking News

اوچا: برای کمک‌های بشردوستانه در ۲۰۱۸ به ۴۵۰ میلیون دالر نیاز است


IDP families in Ningrahar

اداره هماهنگی کمک‌های بشردوستانۀ ملل متحد "اوچا" می‌گوید، در سال ۲۰۱۸ میلادی که برای آغاز آن، فقط سه هفته باقی مانده است، ۳.۳ میلیون افغان به کمک‌های اضطراری بشری نیاز دارند و این اداره برای کمک به ۲.۸ میلیون تن آنان به ۴۵۰ میلیون دالر نیاز دارد.

اوچا با نشر خبرنامه‌ای، می‌گوید در این میان ۲.۴ میلیون تن از جنگ متضرر شده اند و بیش از ۴۰۰ هزار تن آنان بیجا شده اند.

در خبرنامه آمده است "پروگرام کمک خواهی در سطح بسیار بالا تنها برای دختران، زنان، پسران و مردانی که بیشترین نیاز را به کمک دارند، اختصاص داده شده است".

بربنیاد این پلان، برای آن عده از افغان‌های که به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند و با آن زندگی شان را سپری می‌کنند و پیش از این نیز شامل درخواست کنندگان، کمک‌های بشری بودند؛ پس از این از طریق امداد رسانان بشری، کمک نخواهد شد؛ بلکه برای آنان از طریق برنامه‌های انکشافی کمک رسانیده خواهد شد.

بربنیاد گزارش ملل متحد، همین اکنون یک میلیون و دوصد هزار افغان به دلیل جنگ و ناامنی از محلات شان بیجا شده اند.

گزارش اوچا، می‌گوید "در کمپ‌های غیررسمی نیاز عاجل برای آماده سازی شرایط وجود دارد، حدود ۸۱ درصد بیجا شدگان از نظر غذایی مصؤون نیستند و ۲۶ درصد به آب صحی آشامیدنی دسترسی ندارند. ۲۴ درصد این بیجا شدگان، در یک مکان بسیار تنگ با تعداد زیاد اعضای خانوادۀ شان یکجا زندگی می‌کنند".

بربنیاد گزارش اداره هماهنگی کمک‌های بشردوستانۀ ملل متحد، ۵۴ درصد بیجا شدگان در مراکز پنج ولایت مسکن گزین شده اند.

برعلاوۀ این، در دوسال گذشته صدها هزار افغان از کشورهای ایران و پاکستان به کشورشان برگشته اند که تعداد زیادی از آنان در کمپ‌ها زندگی می‌کنند.

XS
SM
MD
LG