لینک های دسترسی

Breaking News

اوچا: نسبت به ۹ سال گذشته امسال وقایع جنگی پنج برابر افزایش یافته است


براساس گزارش اوچا امسال حملات مسلحانه نسبت به سال 2008 میلادی پنج برابر بیشتر شده است

دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه ملل متحد "اوچا" می‌گوید افزایش منازعات مسلحانه و جنگ در افغانستان، منجر شده است که این کشور، از فهرست کشورهای بیرون از جنگ، دوباره در میان کشورهای در حال جنگ شامل شود.

بربنیاد گزارش "اوچا" که روز پنج شنبه (۱۶ نوامبر) به نشر رسیده است، از آغاز ماه جولای تا ماه سپتمبر سال روان میلادی، به گونه اوسط روزانه هشتاد مورد منازعات مسلحانه و جنگ در افغانستان، به ثبت رسیده است که در شش سال گذشته بیشترین وقایع منازعه مسلحانه را در این کشور نشان می‌دهد.

در گزارش اوچا، امده است "ارزیابی استراتیژیک ملل متحد در سال ۲۰۱۷ افغانستان را از میان کشورهای که از حالت جنگی بیرون آمده، در میان کشورهای که در حال جنگ اند، شامل کرده است".

بربنیاد گزارش دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه ملل متحد، در نه ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۲۹۰ واقعه منازعه مسلحانه یا جنگ، به ثبت رسیده است که نسبت به سال ۲۰۰۸ میلادی، پنج برابر افزایش را نشان می‌دهد.

اوچا می‌گوید، گسترش جنگ در افغانستان که خشونت‌های مذهبی در کابل، نیز شامل آن می‌شود، موجب تلفات سنگین، برای دوطرف درگیر شده است.

همچنان در گزارش اوچا، آمده است که همکاران صحی این اداره، در سال جاری، ۶۹ هزار بیماری تروما را به ثبت رسانیده اند که نسبت به زمان مشابه سال ۲۰۱۶ میلادی، ۲۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

XS
SM
MD
LG