لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات: ۳۸ مخالف مسلح در ولسوالی اندر غزنی کشته شدند


اخیراً ولسوالی اندر غزنی شاهد ناامنی شدید است

مقامات امنیتی در غزنی می‌گویند، در نتیجه عملیات، قطعات ضربتی، کماندو و نیروهای حمایت قاطع در مربوطات ولسوالی اندر، به شمول دو سرگروپ گروه طالبان؛ ۳۸ مخالف مسلح، کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده اند.

جنرال محمد زمان، قوماندان امنیه ولایت غزنی در این باره به رادیو و آشنا_ صدای امریکا می‌گوید که این حملات از طریق زمین و هوا در جریان شب گذشته بالای روستاهای سردار کلا، مردای و مراوی ولسوالی اندر انجام شده است.

قوماندان امنیه غزنی می‌افزاید "در حملات زمینی قطعه ضربتی، طیاره‌های ام-دی و نیروهای کماندو، بالای قریه جات مرادی و مراوی ۲۳ طالب و در سردار کلا ۴ طالب کشته شده، همچنان طی حملات هوایی نیروهای حمایت قاطع در مربوطات اندر ۱۱ طالب کشته شده که در میان کشته‌شدگان قاری فضل‌الرحمن مشهور به قاری کوچی یک قومندان مشهور طالبان و دو سرگروپ آنان به نام‌های عبدالعلی و عمر فاروق نیز شامل استند".

در این عملیات‌ها به نیروهای امنیتی و مردم ملکی آسیب نرسیده است. تا کنون گروه طالبان در این مورد به رسانه‌ها اظهار نظر نکرده است.

مقامات امنیتی می‌گویند که برای جلوگیری از تلفات ملکی در این عملیات‌ها از نهایت احتیاط کار گرفته می‌شود و به همین علت عملیات زمینی و هوایی نیروهای امنیتی با "تکتیک‌های خاص و کند" پیش می‌رود.

به گفتۀ مقامات، در این عملیات‌ها از اسلحه سنگین و توپچی نیز به همین علت در سرکوب طالبان استفاده نشده است.

روز سه شنبه هفتۀ گذشته در نتیجه حملۀ تهاجمی گروه طالبان مسلح، بر مرکز ولسوالی اندر و قوماندانی امنیه این ولسوالی؛ حدود ۴۰ تن به شمول افراد ملکی کشته و بیش از ۳۰ نفر دیگر به شمول افراد ملکی زخمی شدند.

مقامات می‌گویند که از سه روز بدین‌سو عملیات وسیع تصفیوی به حمایت هوایی نیروهای حمایت قاطع، جهت پاکسازی ولسوالی اندر از حضور طالبان راه‌اندازی شده است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG