لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات سنگین طالبان در میدان‌ وردک


وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در نتیجۀ ضد حملۀ امنیت و اردو در برابر جنگجویان طالبان، ۶۲ جنگجوی قطعه سرخ طالبان در میدان وردک کشته شدند.

بر بنیاد خبرنامۀ این وزارت، عابد جانان معاون والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت میدان وردک نیز با ده تن از افرادش زخم برداشته اند.

وزارت دفاع تایید کرد که در بین کشته‌شدگان شفیق، خبید، رحمانی، صفت‌الله، مسلم، ایمل، میرمحمد و نصرت الله از فرماندهان قطعه سرخ طالبان نیز شامل اند.

محب‌الله شریف‌زی، سخنگوی والی میدان‌ وردک به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که این ضد حمله در پاسخ به یورش صدها جنگجویان طالبان بر پوسته‌های امنیتی ولسوالی چک راه اندازی شد.

آقای شریف‌زی افزود: "بر اساس راپورهای کشفی نیروهای امنیتی از قبل آمادگی داشتند".

به گفتۀ مقام‌ها در این حمله به غیرنظامیان آسیب نرسیده است.

ذبیح‌الله مجاهد یک سخنگوی طالبان در صفحۀ تویترش با رد این خبر مدعی شده است که در حملۀ شب گذشته افراد این گروه در ولسوالی چک وردک، جنگجویان این گروه یک پوستۀ نیروهای امنیتی افغان را سقوط داده و ۱۲ سرباز افغان را کشته اند.

ولایت میدان وردک در جنوب کابل از ولایات ناامن افغانستان است. طالبان در ولسوالی‌های جلریز، سیدآباد، چک و حومه‌های میدان شهر حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG