لینک های دسترسی

Breaking News

رقابت های المپیک برازیل با مراسم ویژۀ پایان یافت


نخستین رقابت های المپیک در کشور امریکای جنوبی یکشنبه شب پایان یافت.

رقابت های المپیک برازیل ۲۰۱۶، پس از شانزده روز رقابت، تلاش، اشک و سرور یکشنبه شب به وقت محلی برازیل طی مراسم ویژه یی پایان یافت.

این رقابت ها که پنجم اگست آغاز شده بود، در آن از ۲۰۷ کشور جهان، ۱۱ هزار ۲۳۹ ورزشکار برای کسب ۳۰۶ مدال در ۲۸ رشتۀ ورزشی به رقابت پرداختند.

مراسم اختتامیۀ بازی های المپیک ساعت هشت شب به وقت شرق امریکا باوجود ریزش باران در شهر ریو دی جنیرو، با آتش بازی آغاز شد.

صحن ستدیوم بزرگ ورزشی شهر ریو با رنگ های گوناگون به ویژه طلایی و سبز زمرد گونه مزین می شد و یکبار دیگر ورزشکاران اشتراک کننده در رقابت ها با حمل بیرق های ملی شان از برابر هزاران تماشاچی حاضر در ستدیوم عبور کردند.

آتش بازی مراسم اختتامیۀ المپیک برازیل
آتش بازی مراسم اختتامیۀ المپیک برازیل

مراسم اختتامیه برعلاوۀ آتش بازی، هنرنمایی هنرمندان معروف برازیلی و سایر کشور ها را در بر داشت که با نمایش عنعنات و رسم های مناطق مختلف برازیل همراه بود.

در اخیر بخش نخست مراسم اختتامیه، بیرق المپیک از فراز ستدیوم ریو پایین شد و درفش المپیا را رئیس کمیتۀ بین المللی المپیک، رسما به دست والی شهر توکیو داد. جاییکه قرار است ۳۲ مین دور رقابت های المپیک را در سال ۲۰۲۰ میزبانی کند.

توماس بخ، رئیس کمیتۀ بین المللی المپیک ضمن اینکه رسماً ختم رقابت های المپیک برازیل را اعلام کرد از تمام ورزشکاران خواست تا چهار سال بعد در توکیو گرد هم آیند.

آقای بخ در برابر هزاران تماشاچی، مقامات بلند پایۀ کشور های مختلف به ویژه صدراعظم جاپان، گردانندگان بازی های المپیک برازیل و ورزشکاران حاضر در ستدیوم گفت "شما ورزشکاران با کارکردگی هایتان، جهان را متعجب و حیرت زده ساخته و پیام نیرومند صلح را به تمام جهان فرستادید."

ورزشکاران کشور های مختلف از برابر هزاران تماشاچی عبور کردند.
ورزشکاران کشور های مختلف از برابر هزاران تماشاچی عبور کردند.

آقای بخ به گونۀ ویژه از تیم المپیک پناهجویان سپاسگزاری کرده گفت که از میلیون ها پناهجوی که در جهان آواره شده اند "نمایندگی می کنید و ما در آینده نیز در کنار شما خواهیم ایستاد."

آقای بخ گفت "شانزده روز قبل بدون اینکه شما را بشناسیم به برازیل آمدیم، امروز درحالکیه دوست شما استیم برازیل را ترک می کنیم اما برای همیش در قلب مان خواهید بود."

در این رقابت ها ریکارد های جدیدی بسته شد، قهرمانان عرصه های مختلف ورزشی با شکست مواجه شدند و جوانان تازه وارد المپیک توانستند پس از سالها ریکارد های تازه یی را به نام خود ثبت کنند.

ایالات متحده با کسب ۱۲۱ مدال که در آن ۴۶ طلا، ۳۷ نقره و ۳۸ برونز شامل است، جایګاه نخست را در رقابت های المپیک کسب کردږ

بریتانیا با ۶۷ مدال که شامل ۲۷ طلا، ۲۳ نقره و ۱۷ برونز می شود دوم و چین با ۷۰ مدال که در آن ۲۶ طلا، ۱۸ نقره و ۲۶ برونز شامل است، جایګاه سوم را کسب کرد.

سی و دومین دور رقابت های المپیک در توکیو خواهد بود.
سی و دومین دور رقابت های المپیک در توکیو خواهد بود.

رقابت های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو برګزار خواهد شد که در مراسم اختتامیه شهر ریو، نمایش عنعنات جاپان به ویژه شهر توکیو پس از آنکه درفش جاپان در روی زمین ستدیوم شکل گرفت، انجام شد.

رقابت کسب میزبانی المپیک در سال ۲۰۱۳ برگزار شده بود که شهر توکیو توانست استانبول ترکیه و مادرید اسپانیا را شکست دهد.

قرار است در ۲۰۲۰ رقابت های بیس بال، کوه نوردی، کاراته، سکیتنگ و سکی روی آب (سرفنگ) که در ریو انجام نشد، در توکیو راه اندازی شود.

XS
SM
MD
LG