لینک های دسترسی

Breaking News

یک شهروند آسترالیایی در کابل ربوده شد


یک خانم آسترالیایی شنبه شب از کابل ربوده شد.

افراد مسلح ناشناس که گفته می‌شود، لباس ملکی به تن داشته اند، یک زن آسترالیایی را شنبه شب از ساحۀ قلعۀ فتح‌الله از مربوطات حوزۀ دهم ربوده اند. وزارت داخله افغانستان این آدم‌ربایی را تأیید کرد.

نجیب دانش معاون سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان به صدای امریکا گفت "این خانم ساعت هفت شام دیروز ربوده شده است".

آقای دانش در مورد هویت خانم آسترالیایی ربوده‌شده، جزئیاتی نداد؛ ولی علاوه کرد که برای ردیابی و تثبیت محل نگهداری این خانم، پولیس کابل تحقیقات خود را آغاز کرده است.

گفته می‌شود که این زن برای یک مؤسسۀ غیرانتفاعی در کابل کار می‌کرد. مسؤولیت این آدم‌ربایی را هنوز فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

سفارت آسترالیا در کابل نیز این رویداد را تأیید کرده و از تمامی شهروندان خود خواسته است که سفرشان را به افغانستان، به حالت تعلیق در آورند.

در سال روان میلادی، این سومین شهروند آسترالیایی است که در افغانستان ربوده می‌شوند. کِری جین ویلسون یک خانم آسترالیایی در ماه اپریل از دفتر کارش در شهر جلال‌آباد ننگرهار ربوده شد؛ ولی در ماه اگست از چنگ آدم‌ربایان نجات یافت.

پس از آن، شهروند دیگر آسترالیا که استاد پوهنتون امریکایی – افغانستان بود، با یک همکار امریکایی‌اش در ماه اگست ربوده شد و هنوز از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.

واقعات آدم‌ربایی از مشکلات اساسی طولانی‌مدت در افغانستان شمرده می‌شود که اکثر اوقات به هدف باج‌گیری، گروه‌های آدم‌ربایان این کار را انجام می‌دهند.

درهمین حال، ریاست اجرائیه افغانستان، واقعات آدم‌ربایی را از مشکلات جدی خوانده است. عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان اخیراً در نشست شورای وزیران گفت، هنوز به مشکل آدم‌ربایی به صورت جدی رسیدگی نشده است.

آقای عبدالله نهادهای امنیتی را در قبال جلوگیری واقعات آدم‌ربایی مسؤول دانست و به این نهادها دستور داد که در این راستا اقدامات جدی را روی دست گیرند.

XS
SM
MD
LG