لینک های دسترسی

Breaking News

گلوله باری در یک کلیسای کالیفورنیا یک کشته و پنج زخمی برجا گذاشت


نمای بیرونی از کلیسای که هدف گلوله باری قرار گرفته است

مقام ها در ایالت کالیفورنیا ایالات متحده روز یکشنبه ۱۵ می (۲۵ ثور) گفتند که در اثر گلوله باری یک مهاجم مسلح در یک کلیسا یک نفر کشته و چهار نفر دیگر به شدت زخمی شدند.

مقامات می‌گویند که این گلوله باری در کلیسای جنیوا پرسبایترین شهرک لاگونا وودس صورت گرفت.

مقامات محلی همچنان گفته اند که باشندگان محلی حمله کننده را که گفته می‌شود بیش از ۶۰ سال سن دارد و آسیایی نژاد است، دستگیر کرده و جلو خونریری بیشتر را در این کلیسا گرفتند.

یک مقام پولیس محلی این اقدام باشندگان محل را "شجاعت و قهرمانی" آنان عنوان کرد.

انگیزۀ این گلوله باری تا اکنون واضح نیست، اما مقامات می‌گویند که تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

مقام ها گفته اند که همهٔ قربانیان این رویداد، بزرگسالان اند.

شهرک لاگونا وودس نخست برای افراد مسن اعمار گردید، اما سپس به یک شهرک تبدیل شد. بیش از ۸۰ در صد باشندگان این شهرک دست کم ۶۵ سال سن دارند. شهرک لاگونا وودس در ۸۰ کیلومتری جنوب شرق شهر لاس انجلس موقعیت دارد.

دفتر گوین نیوسام، والی ایالت کالیفورنیا،‌در تیویتی نوشته است که اوضاع را از نزدیک زیر نظارت دارد.

در این پیام تویت آمده است که "هیچ کسی نباید به خاطر رفتن به محل عبادت در هراس باشد. افکار ما با قربانیان، جامعه و همه افرادی است از این رویداد غم انگیز متاثر شده اند."

این گلوله باری در منطقهٔ رخ داده است که تعداد از عبادتگاه های ادیان مختلف در آن وجود دارد از جمله کلیساهای کاتولیک، لوتری(‌Lutheran) و متودیست (Methodist ) و یک کنیسه یهودی.

این گلوله باری یک روز پس از آن رخ داد که یک مهاجم ۱۸ سالۀ سفیدپوست که لباس نظامی و واسکت زره به تن داشت،‌ در داخل یک مغازۀ بزرگ بر مردم گلوله باری کرد. در این گلوله باری که سوپر مارکیت منطقهٔ ( Buffalo) رخ داد،‌ ۱۰ نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

بر اساس آمار آرشیف خشونت مسلحانه، از اول جنوری تا ۱۴ می سال روان ۲۰۰ مورد گلوله‌باری در امریکا ثبت شده است.

آمار این آرشیف نشان می‌دهد که در این مدت در رویدادهای مختلف مسلحانه به شمول خودکشی با اسلحه کم از کم ۱۵۹۷۷ نفر جان باخته اند.

بر اساس قانون اساسی ایالات متحده، شهروندان این کشور حق داشتن و مالکیت اسلحه را دارند، اما این موضوع همواره یکی از مباحث داغ انتخاباتی و سیاسی در واشنگتن دی‌سی بوده است، زیرا سالانه هزاران نفر در اثر خشونت‌‌های مسلحانه در سراسر این کشور کشته و زخمی می‌شوند.

XS
SM
MD
LG