لینک های دسترسی

Breaking News

یک سرباز امریکایی در عملیات ضد داعش در افغانستان کشته شد


ناتو کشته‌شدن یک سرباز امریکایی را در ننگرهار تأیید کرد

قوماندانی مأموریت حمایت قاطع، می‌گوید یک سرباز امریکایی در عملیاتی مشترک که نیروهای افغان و ناتو در ولایت ننگرهار راه‌اندازی کرده بودند، کشته شد.

قوماندانی مأموریت حمایت قاطع، می‌گوید این سرباز امریکایی در جریان عملیات ضد گروه دولت خودخواندۀ اسلامی یا داعش در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، ناوقت دیروز شنبه، به اثر اصابت مرمی هاوان، جراحت برداشته بود.

به گفتۀ قوماندانی مأموریت حمایت قاطع، این سرباز امریکایی با نیروهای امنیتی افغان، در جنگ علیه شاخۀ خراسان گروه دولت اسلامی یا داعش، همکار بود.

قوماندانی مأموریت حمایت قاطع در مورد هویت سرباز کشته شده جزییات نداده است.

مقام‌های محلی ولایت ننگرهار، در صحبت با صدای امریکا گفتند که روز پنجشنبۀ هفته گذشته، عملیات ضد داعش در ولسوالی‌های کوت و اچین، تحت نام حمزه آغاز شده است.

پیش از این در ماه مارچ سال جاری میلادی، سه سرباز امریکایی در نتیجۀ ماین‌گذاری داعش در ولایت ننگرهار جراحت برداشته بودند.

تلفات داعش در ننگرهار

از سوی دیگر، وزارت دفاع افغانستان می‌گوید در ۲۴ ساعت گذشته، در نتیجۀ عملیات مشترک نیروهای افغان، ۲۲ عضو گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش در ولسوالی‌های اچین و نازیان ولایت ننگرهار کشته شدند.

روز گذشتۀ مقامات محلی ننگرهار، نیز از کشته شدن ۲۴ عضو داعش از آغاز عملیات حمزه، در آن ولایت خبر داده بودند.

تا اکنون گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش، در مورد این عملیات و کشته شدن جنگجویانش اظهار نظر نکرده است.

اما هفتۀ گذشته، سخنگوی مأموریت حمایت قاطع در یک کنفرانس خبری گفت که در سال ۱۳۹۶ خورشیدی داعش را در افغانستان شکست می‌دهند.

بر اساس اظهارات مقام‌های مأموریت حمایت قاطع در افغانستان، از آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی تا کنون حدود ۴۶۰ عملیات هوایی نیروهای امریکایی بر ضد گروه داعش در جنوب ولایت ننگرهار انجام شده است که تنها در ماه مارچ ۲۰۰ داعشی در این حملات هدف قرار گرفته اند.

XS
SM
MD
LG