لینک های دسترسی

Breaking News

آموزش آنلاین و جشن فراغت در وسط بحران کروناویروس


کبیر امانی جوان ۲۳ ساله افغان که در ایالت پنسلوانیای ایالات متحدۀ امریکا آموزگار یکی از رشته‌های ورزش رزمی است، این هفته جشن فراغت شاگردانش را برگزار کرد.

شمار زیادی از شاگردان با اعضای خانواده‌های شان با رعایت فاصلۀ اجتماعی، در مقابل کلب ورزشی حضور یافتند و در حالیکه درون موترهایشان نشسته بودند، سند فراغت از صنف‌های آموزشی و کمربندشان را دریافت کردند.

آقای امانی به صدای امریکا گفت: "با اینکه همه در شرایط بحرانی قرار داریم اما ادامه تمرینات از طریق آنلاین و فارغ شدن دانش آموزان در چنین شرایطی، به شاگردان و نیز به خانواده‌هایشان روحیه داده است تا با افسردگی ناشی از بیماری کووید ۱۹ مبارزه کنند".

پس از گسترش کروناویروس که سبب بسته شدن مکاتب و دیگر آموزشگاه‌ها شد، آقای امانی برای حفظ سلامت شاگردانش، آموزش تمرینات را از طریق صنف‌های آنلاین برگزار کرد.

بیش از ۱۵۰ شاگرد کلب ورزشی آقای امانی اکنون از طریق تماشای ویدیوهای آموزشی در یوتیوب و صنوف آنلاین در شبکه زوم، به تمرینات شان ادامه می دهند.

لوری انگل، مادر یکی از دانش آموزان گفت که فرزندش کمرون بیش از دو سال است که در این کلب آموزش می‌بیند. خانم انگل که پس از بحران کروناویروس ادامه آموزش‌های ورزشی فرزندش بود، اکنون از صنوف آموزشی آنلاین به شدت خرسند است.

خانم انگل گفت: "کمرون روزانه با مربی و دیگر دوستان خود از طریق آنلاین به تماس است. این شیوه آموزشی با اینکه چالش‌های خود را دارد، اما تا کنون موفقانه سپری شده است".

کمرون می گوید که هر چند آموزش آنلاین خوب است اما دلش برای حضور فزیکی در کلب و ارتباط واقعی با دوستانش تنگ شده است.

با گسترش کروناویروس در جهان، مکاتب و آموزشگاه‌ها در اکثر کشورهای جهان صنوف خود را به گونۀ آنلاین راه اندازی کرده اند.

  • 16x9 Image

    فاطمه حسینی

    فاطمه حسینی کار با رسانه را از سال ۲۰۰۷ آغاز کرد و از سال ۲۰۱۸ در بخش دری صدای امریکا به صفت تهیه کننده، گزارشگر و ویدیو ادیتور کار می کند.

XS
SM
MD
LG