لینک های دسترسی

Breaking News

گیلانی: من فکر میکنم کشته شدن اسامه پیروزی بزرگی است


شهروندان کراچی مصروف خواندن خبر کشته شدن اسامه اند. پاکستانی ها از شنیدن این خبر تکان خوردند.

حکومت پاکستان در شکستاندن سکوت خویش به تعقیب مرگ مرد شماره یک جهان که تحت تعقیب قرار داشت ، کمی آهسته عمل کرد.

اظهارات مقامات پاکستان تا اواخر روز، تا زمانی به گوش نرسید که وزیر خارجۀ پاکستان با نشر بیانیه یی گفت، ایالات متحده این ماموریت را انجام داده است.

درست دو ساعت بعد از آن بیانیۀ سید یوسف رضا گیلانی صدراعظم پاکستان به منتشر شد .

" من فکر میکنم کشته شدن اسامه بن لادن یک پیروزی بزرگی است ، این یک موفقیت است."

به دلیل آنکه بن لادن در اعماق منطقه یی بدست آمد که فقط چند صد متر از اکادمی نظامی پاکستان فاصله داشت، بعضی پاکستانی ها از آن هراس دارند که کشور آنها به خاطر پناه دادن آگاهانۀ دهشت افگنان ، امکان دارد از طرف بقیه جهان مورد سرزنش قرار گیرد.

چنانیکه از سخنان فیصل نوید محصل پوهنتون قاعد اعظم اسلام آباد برمیآید، وی در این مورد ، نگران است.

" امریکایی ها بالای بن لادن در منطقه یی حمله نموده و وی را به قتل رسانیدند که بسیار حساس میباشد. این موضوع سوالاتی را به میان خواهد آورد که چرا اردوی پاکستان هیچ کاری انجام نداده و چرا آنها از موجودیت بن لادن در آن منطقه آگاهی نداشتند. پس اینگونه میتواند تعبییرشود که مقامات پاکستانی میدانستند و هیچ کاری را انجام ندادند."

با سخنان نوید فیصل یکی از دختران محصل که نخواست نامش افشا شود نیز موافق است.

" از نهم سپتمبر سال ۲۰۰۱ به اینسو ایالات متحده امریکا گفته آمده است که پاکستان قرارگاهی برای دهشت افگنان میباشد. با این حمله شواهدی فراهم میشود که گفته های ایالات متحده واقعییت داشته و تاثیرات ناگواری برای پاکستان خواهد داشت."

امروز یکنوع احساس آشفتگی و پریشانی در پاکستان به این خاطر سایه افگنده بود که آیا گروه های جنگجو دست به فعالیت های انتقامجویانه خواهند زد و مردم پاکستان عواقب آنرا متحمل خواهند شد.

XS
SM
MD
LG