لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان و پاکستان در تلاش موافقتنامه همکاری های دراز مدت


بهبود و تقویت روابط میان افغانستان و پاکستان در چهار چوب یک موافقتنامه همکاری های دراز مدت، جلب حمایت اسلام آباد از روند صلح در افغانستان و ضرورت تامین صلح و ثبات در منطقه از مباحث عمدۀ نشست سه جانبه میان رهبران افغانستان، پاکستان و بریتانیا بود که در حاشیۀ مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شده بود.

جانان موسی زی سخنگوی وزارت خارجۀ افغانستان به رادیو آشنا گفت که به زودی وزرای خارجۀ افغانستان و پاکستان در مورد چگونگی تهیه، تدوین و امضای این موافقتنامه کار را آغاز خواهند کرد.

پرتاب راکت و سلاح سنگین از قلمرو پاکستان بر روستا های شرق افغانستان، به یک موضوع داغ در حلقات سیاسی افغانستان مبدل شده است.

آقای موسی زی می گوید که مقام های پاکستانی در نشست هایی که در حاشیۀ مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شده است، از توقف حملات توپخانه یی اطمینان دادند.

سخنگوی وزارت خارجۀ افغانستان همچنان افزود که برای جلب حمایت پاکستان از روند صلح در افغانستان قرار است صلاح الدین ربانی، رئیس شورای عالی صلح به زودی به پاکستان سفر کرده و در این مورد با مقام های پاکستانی صحبت کند.

آقای موسی زی با تاکید بر نفوذ بریتانیا در پاکستان و تاریخچۀ آن کشور در منطقه ابراز امیدواری کرد تا حضور آن کشور در چنین نشست های سه جانبه تاثیر ملموسی را نه تنها در تامین صلح و ثبات در افغانستان بلکه در سرتاسر منطقه داشته باشد.

در ماه جولای سال روان نیز چنین نشستی به میزبانی حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان در کابل برگزار شده بود.
  • 16x9 Image

    نجیب الله احمدیار - واشنگتن

    نجیب الله احمدیار کار با رسانه ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در بخش دری صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی کار می کند. 

XS
SM
MD
LG