لینک های دسترسی

Breaking News

شوهر آسیه بی بی: خانواده اش با خطر جانی مواجه است


عاشق مسیح شوهر آسیه بی بی نگرانی اش را در مورد خطرات جانی خانواده اش در یک پیام ویدیویی ابراز داشته و می گوید که خانواده اش مصوون نیست.

او در مصاحبه با دویچه وله گفته است از توافق مقام های پاکستان با گروه تندرو "تحریک لبیک یا رسول الله" برای پایان دادن به تظاهرات بر سر آزادی آسیه بی بی "وحشت" کرده اند.

بر اساس فرمان حکومت پاکستان، آسیه بی بی تا غور دوباره قضیه‌اش در محکمه، ممنوع الخروج اعلان شد.

این اقدام جزء تفاهمی می ‌باشد که بین حکومت و تندروان اسلامی در این کشور ایجاد شد تا تظاهرات در این کشور خاتمه پیدا کنند.

حکومت موافقه کرد که قضیه آسیه بی‌بی ۵۴ ساله و مادر چهار فرزند را دوباره بررسی می کند و به این ترتیب حزب تحریک لبیک یا رسول الله به پیروان خود دستور داد که از تظاهرات دست بکشند.

مسیح با ابراز نگرانی در مورد اینکه بی بی ممکن در زندان مورد حمله قرار گیرد از حکومت خواسته است امنیت وی را در زندان بیشتر سازد.

صدها تن به روز شنبه در شهر بندری کراچی پاکستان در اعتراض به تصمیم محکمه عالی آن کشور درمورد برائت دادن آسیه بی بی، زن مسیحی متهم به اهانت به غ دین اسلام محکوم به اعدام شده بود، به جاده ها برآمده و دست به مظاهره زدند.

حفیظ الله رهبر جمعیت علمای اسلام گفت "تقاضای ما این است که این زن باید بصورت علنی اعدام گردد بخاطری که به مقدسات توهین کرده است. محاکم ابتدائیه حکم اعدام را صادر کردند اما محکمه عالی او را برائت داد و فکر می کنم تصمیم محکمه عالی مخالف قرآن و قوانین اسلامی است. بنا شایستگی بودن در سمت های خود را ندارند."

آسیه بی بی در سال ۲۰۰۹ بازداشت شد و در سال ۲۰۱۰ به اتهام توهین به پیامبر اسلان محکوم به مرگ شد.

طبق قانون توهین به مقدسات در پاکستان، به کسانی که به دین اسلام توهین می کنند، حکم اعدام صادر می شود ولی تا حال هیچ شخصی به این اتهام اعدام نشده است.

کسانی مانند آسیه بی‌بی که از چنین حکم نجات پیدا می کنند برای حفظ جان خود کشور را ترک می کنند، وکیل آسیه بی‌بی بعد از حکم آزادی وی کشور را ترک کرده و گفته است که جانش در خطر می باشد.

XS
SM
MD
LG