لینک های دسترسی

Breaking News

لوی درستیز اردوی پاکستان به کابل آمد


جنرال باجوه صبح روز سه شنبه به کابل رسید

جنرال قمر جاوید باجوه، لوی درستیز اردوی پاکستان صبح سه شنبه به کابل رسید و قرار است که در نشست مشترک با قوماندان مأموریت حمایت قاطع ناتو و لوی درستیزان کشورهای آسیای میانه و افغانستان اشتراک کند.

جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که نشست لوی درستیزان کشورهای آسیایی میانه و افغانستان روز دوشنبه (۲۳دلو) آغاز شده است و امروز نیز ادامه دارد.

جنرال وزیری افزود که این نشست از سوی قوماندانی مرکزی قوای امریکایی، برگزار شده و جنرال جان نکلسن، فرمانده مأموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان نیز در این نشست شرکت کرده است.

به گفته جنرال وزیری، در این نشست روی چگونگی مبارزه با تروریزم و مبارزه با تولید و قاچاق موادمخدر صحبت می‌شود.

جنرال وزیری گفت"جنرال نکلسن، لوی درستیز افغانستان، لوی درستیزان پاکستان و کشورهای آسیایی میانه در این نشست اشتراک می‌کنند، لوی درستیز پاکستان امروز آمد، اما نشست روز گذشته آغاز شده و اکثر لوی درستیزان روز گذشته آمده اند".

ریاست جمهوری افغانستان نیز با نشر خبرنامه‌ای، از دیدار محمداشرف غنی، رئیس جمهور این کشور با لوی درستیزان قزاقستان و ازبکستان خبر داده است.

در خبرنامۀ ارگ آمده است که شام دوشنبه، رئیس جمهورغنی در ارگ، با لوی درستیزان ازبکستان و قزاقستان دیدار کرد و سفر این دومقام را به افغانستان، فصل تازه‌یی از روابط خواند.

در خبرنامۀ ارگ آمده است که دو طرف روی موضوعات گوناگون به‌ ویژه مبارزه با تروریزم، همکاری‌های منطقه‌یی، امنیتی، اقتصادی و ترانزیتی صحبت کردند.

XS
SM
MD
LG