لینک های دسترسی

Breaking News

گسترش کروناویروس و انسداد مراکز آموزشی در پاکستان 


پس از افزایش واقعات کروناویروس در پاکستان، حکومت آن کشور روز پنجشنبه ۲۶ نومبر (ششم قوس) اعلام کرد که مکاتب و موسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی تا ۲۴ دسمبر مسدود شود و امتحانات به تعویق انداخته شود.

شفقت محمود، وزیر معارف پاکستان گفت: "تمام تلاش‌ها به خرج داده خواهد شد تا شاگردان و محصلان به آموزش از راه دور از خانه‌های شان ادامه دهند...اگر وضعیت بهبود یابد، مراکز آموزشی به تاریخ ۱۱ جنوری بازگشایی خواهد شد."

مکاتب و موسسات تحصیلات عالی در پاکستان همواره از تاریخ ۲۴ دسمبر تا ۱۱ جنوری برای تعطیلات زمستانی مسدود می‌باشد.

مقام‌های پاکستانی روز چهارشنبه از ثبت ۳۳۰۶ واقعۀ جدید کووید۱۹ و مرگ ۴۰ نفر در اثر ابتلا به این بیماری در یک شبانه روز گذشته خبر دادند.

تا کنون شمار مجموعی واقعات کروناویروس در پاکستان به بیش از ۳۸۶ هزار و مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید۱۹ به ۷۸۴۳ رسیده است.

در اوج همه‌گیری کروناویروس در پاکستان ۲۳ درصد واقعات آزمایش شده مثبت بود، اما وضع محدودیت‌ها سبب شد که میزان واقعات مثبت در ماه سپتمبر به حدود ۱.۷ درصد کاهش یابد. پس از رفع این محدودیت‌ها در ماه های اخیر، هفتۀ گذشته بار دیگر بیش از ۷.۴ درصد آزمایشات کووید۱۹ مثبت بر آمد.

مقام‌های پاکستانی گفته اند که ۱۹ درصد مبتلایان جدید کووید۱۹ را مسوولان، شاگردان و محصلان مکاتب و موسسات تحصیلات عالی تشکیل می‌دهند.

عمران خان، صدر اعظم پاکستان روز چهارشنبه در رویدادی که از سوی مجمع جهانی اقتصاد برگزار شده بود، از افزایش واقعات کووید۱۹ در پاکستان ابراز نگرانی کرد. او گفت:"نمی‌دانیم که وضعیت در زمستان پیشرو چگونه خواهد بود، از اینرو در حال حاضر اندکی نگرانی وجود دارد، زیرا واقعات جدید در این روزها به سرعت رو به افزایش است."

صدر اعظم پاکستان گفت که اکنون تنها فعالیت‌ها و تاسیسات غیرضروری مسدود شده و تجمعات عامه ممنوع خواهد شد تا به گفتۀ وی به اقتصاد پاکستان آسیب وارد نشود.

مکاتب و موسسات تحصیلات عالی در پاکستان بین ماه‌های مارچ و سپتمبر نیز مسدود شده بود تا از گسترش کروناویروس جلوگیری شود و در آن وقت شاگردان مکاتب دولتی، دروس شان از طریق صنف‌های درسی که در تلویزیون‌ها و رادیوهای دولتی راه اندازی شده بود، فرا می‌گرفتند.

XS
SM
MD
LG