لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان قونسلگری‌اش را در جلال آباد بسته کرد


سفارت پاکستان در کابل گفته است که قونسلگری این کشور در شهر جلال آباد، مرکز ولایت ننگرهار به دلیل مداخلۀ والی ننگرهار در امور داخلی این قونسلگری، بسته شده است.

سفارت پاکستان در کابل با نشر خبرنامه‌ای، گفته است، تا زمانی که امور امنیتی قونسلگری این کشور در شهر جلال آباد مانند گذشته تأمین نشود، این قونسلگری بسته خواهد ماند.

اما حیات الله حیات، والی ننگرهار این اتهامات را رد کرد.

آقای حیات امروز شنبه (۱۰ سنبله) در شهر جلال آباد به خبرنگاران گفت که مقام ولایت ننگرهار در امور داخلی قونسلگری پاکستان در شهر جلال آباد، مداخله نکرده است.

آقای حیات افزود "ما از کار قونسلگری پاکستان در جلال آباد خوش نیستیم، هر روز لک‌ها روپیه در آنجا تبادله می‌شود و بربنیاد معلومات ما در برابر هر ویزه پنج تا ۲۰ هزار کلدار پاکستانی در این قونسلگری گرفته می‌شود".

آقای حیات تأکید ورزید که به هیچ فردی اجازۀ رفتار غیرقانونی را نمی‌دهد.

او گفت "ما در امور داخلی قونسلگری مداخله نمی‌کنیم؛ اما به هیچ کسی هم اجازه نمی‌دهیم که در قونسلگری با عزت مردم ما بازی ‌کند، ناحق از آنان پول بگیرد".

در یک خبرنامه‌ای نشر شده از سوی دفتر ولایت ننگرهار آمده است که به دلیل اقدامات جدی آقای حیات برای محدود ساختن استفاده از کلدار پاکستانی در معاملات در ننگرهار، قونسلگری پاکستان، آقای حیات را متهم به دخالت در امور داخلی این اداره کرده است.

با تلاش‌های پیگیر موفق به دریافت دیدگاه مقام‌های قونسلگری پاکستان در جلال آباد نشدیم.

شماری از شهروندان افغانستان امروز نیز برای اخذ ویزه در مقابل قونسلگری پاکستان در جلال آباد جمع شده اند؛ اما دروازۀ قونسلگری بسته است.

روزها ده‌ها تن برای اخذ ویزه به قونسلگری پاکستان به شهر جلال آباد می‌روند.

در کنار باشندگان زون شرق، باشندگان خوست، پکتیا و شماری دیگر از ولایات نیز برای اخذ ویزه به قونسلگری پاکستان در جلال آباد مراجعه می‌کردند.

XS
SM
MD
LG