لینک های دسترسی

Breaking News

بورد کرکت پاکستان: اگر حکومت منظور کند، با افغانستان رقابت خواهیم کرد


رییس بورد کرکت پاکستان با وجود تاکید بر این که کرکت باید از سیاست جدا نگهداشته شود، امروز ۲۳ جنوری (سوم دلو) گفت که با تیم ملی کرکت افغانستان سه رقابت ۲۰ اووره انجام خواهد داد، مشروط بر این که حکومت پاکستان آنرا منظور کند.

نجم سیتی، رییس بورد کرکت پاکستان در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوالی در رابطه به سه رقابت تعیین شدهٔ‌ ۵۰ اووره با افغانستان که بخشی از سوپرلیگ است، گفت که علاقمندی خاصی به انجام این رقابت‌ها ندارند.

او گفت: "در واقع علاقمند این رقابت‌ها نیستیم چون اگر برنده شویم یا بازنده، تاثیری نخواهند داشت چون هر دوی‌ ما [افغانستان و پاکستان] به جام جهانی راه یافته ایم."

در واکنش و اعتراض به وضع محدودیت‌های طالبان بر حق آموزش، کار و آزادی‌های مدنی و اجتماعی زنان در افغانستان، آسترالیا سه رقابت ۵۰ اوورهٔ سوپرلیگ را با افغانستان لغو کرد.

رییس کرکت بورد پاکستان افزود که به دلیل این که سفر تیم افغانستان به آسترالیا لغو شده است، بر اساس تقاضای بورد کرکت افغانستان، به عوض سه رقابت ۵۰ اووره، به انجام سه رقابت ۲۰ اووره در شارجه با افغانستان به توافق رسیده است، اما او تاکید کرد که حکومت پاکستان باید آن را منظور کند.

او مسله حقوق زنان را موضوع داخلی افغانستان خواند و گفت که کرکت باید از سیاست جدا نگهداشته شود.

سیتی گفت که عواید این رقابت‌ها میان دو کشور مساویانه تقسیم خواهد شد.

XS
SM
MD
LG