لینک های دسترسی

Breaking News

ارزش روپیه پاکستان ۳.۱ در صد کاهش یافت


در دو سال گذشته، نرخ یک دالر امریکایی در مقابل روپیۀ پاکستانی بین ۱۰۴ تا ۱۰۵ روپیه در حال نوسان بود

وزیر مالیۀ پاکستان روز پنجشنبه گفت که حکومت آن کشور تحقیقاتی را آغاز خواهد کرد تا معلوم گردد که چرا یک روز قبل ارزش واحد پولی آن کشور ۳.۱ در صد کاهش یافت.

اسحاق دار، وزیر مالیۀ پاکستان همچنین گفته است که تا دو روز آینده، رئیس بانک مرکزی جدید در آن کشور مقرر خواهد شد.

آقای دار گفته است که هیچ توجیه برای افت شدید ارزش واحد پولی آن کشور وجود ندارد. قبل بر این، بانک مرکزی پاکستان با نشر یک اعلامیه گفته بود که کاهش ارزش روپیه، واحد پولی آن کشور در برابر دالر امریکایی موجب خواهد شد تا در قسمت فشار پرداخت های حکومت، تعادل ایجاد کند. در حال حاضر، یک دالر امریکایی در بازار ارز پاکستان به ۱۰۸.۲۵ تبادله می شود.

برخی از تحلیلگران می گویند که بانک دولتی پاکستان به صورت موثر اجازه داد تا ارزش واحد پولی آن کشور ۳.۱ در صد کاهش یابد. در دو سال گذشته، نرخ یک دالر امریکایی در مقابل روپیۀ پاکستانی بین ۱۰۴ تا ۱۰۵ روپیه در حال نوسان بود.

حکومت پاکستان از دیر مدت زمان در برابر تقاضا ها برای کاهش ارزش واحد پولی آن کشور مقاومت کرده است و کاهش که روز چهار شنبه در ارزش روپیه رو نما گردید، برای حکومت آن کشور، تعجب آور بود.

وزیر مالیۀ پاکستان گفت پس از گزارش تحقیقات در مورد کاهش ارزی آن کشور، "اقدمات" روی دست گرفته خواهد شد، اما در مورد جزئیات آن چیزی بیان نکرد.

آقای دار در مورد اقدام بانک مرکزی مبنی بر کاهش ارزش واحد پولی آن کشور گفت که " باور ندارم که هیچ فردی چنین صلاحیت را داشته باشد" تا چنین تصمیم بزرگ را به کاهش واحدی پولی پاکستان بگیرد.

XS
SM
MD
LG