لینک های دسترسی

Breaking News

مخالفت حکومت پاکستان با حزب سیاسی مورد حمایت حافظ سعید


هند و ایالات متحده می گویند که حافظ سعید طراح اصلی حملات شهر ممبای است.

وزارت داخله پاکستان تلاش دارد تا جلو رسمی شدن فعالیت های حزب ملی مسلم لیگ را بگیرد.

این حزب که به تازگی تاسیس شده است، مورد حمایت حافظ سعید، بنیانگذار لشکر طیبه می باشد.

بر بنیاد گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت داخله پاکستان در ۲۲ سپتمبر با ارسال یک مکتوب از کمیسیون انتخابات آن کشور خواسته است تا درخواست حزب ملی مسلم لیگ برای آغاز فعالیت های رسمی را به دلیل رابطه آن حزب با لشکر طیبه رد کند.

لشکر طیبه به انجام حملات دهشت افگنی در شهر ممبای هند که در سال ۲۰۰۸ انجام شد، متهم است.

اسم حافظ سعید که اکنون رهبری جماعت الدعوه را بر عهده دارد، در فهرست دهشت افگنان ایالات متحده درج بوده و واشنگتن در بدل معلومات که منجر به زندانی شدن او شود، ۱۰ میلیون دالر جایزه تعین کرده است.

حافظ سعید در حال حاضر در پاکستان در حبس خانگی به سر می برد. عدم تمایل حکومت پاکستان برای به محاکمه کشاندن او به خاطر دست داشتن در حملات دهشت افگنی شهر ممبای، روابط اسلام آباد با واشنگتن و دهلی جدید را متاثر ساخته است.

در مکتوب که وزارت داخله پاکستان به کمیسیون انتخابات آن کشور ارسال کرده، آمده است که حزب ملی مسلم لیگ از لحاظ طرز فکری با لشکر طیبه و جماعت الدعوه شباهت دارد.

در این مکتوب همچنین گفته شده که کشور های خارجی در واکنش به تاسیس حزب ملی مسلیم لیگ اعتراض دیپلوماتیک کرده اند.

بر بنیاد گزارش خبرگزاری رویترز، اداره استخبارات نظامی پاکستان (آی اس آی) تلاش دارد تا برخی گروه های ستیزه جوی ضد هند را که در پاکستان مستقر اند، وارد صحنه سیاسی آن کشور کند.

تابش قیام، سخنگوی حزب ملی مسلم لیگ در واکنش به این اقدام حکومت پاکستان گفته است آن حزب با هیچ گروه ستیزه جو رابطه ندارد.

او ارسال مکتوب از سوی وزارت داخله پاکستان به کمیسیون انتخابات آن کشور را یک اقدام "غیرقانونی" خواند.

XS
SM
MD
LG