لینک های دسترسی

Breaking News

نشر تصاویر 'خانه و خانواده‌های طالبان در پاکستان' از سوی جنرال رازق


در سلسلۀ واکنش های تند در برابر این اظهارات رهبر حزب محاذ ملی اسلامی افغانستان که گفته بود بیشترین رهبران طالبان در خارج نه، بلکه در داخل افغانستان میباشند، جنرال عبدالرازق قوماندان امنیۀ کندهار نیز عکس العمل نشان داد.

جنرال عبدالرازق امروز تصریح نمود که شورای قیادی طالبان و تمام مراکز رهبری آنها، در قلمرو پاکستان موقعیت دارد.

قوماندان امنیۀ ولایت کندهار همچنان تصاویری را در دسترس خبرنگاران قرار داد که گویا در آن، خانه ها و افراد خانواده های اعضای شورای رهبری طالبان افغان در پاکستان نشان داده میشود.

جنرال رازق افزود که سران طالبان افغان، در پاکستان به گونۀ علنی گشت و گذار داشته و برای شان اماکن اقامت داده شده است. او گفت که سران طالبان افغان "در کویته، کچلاغ، پیشاور، ژوب، لاهور و کراچی به سر میبرند، جواز حمل اسلحه دارند، برای شان هرگونه زمینۀ زندگی کردن مهیا بوده و تحت أمر پاکستان اند".

اما قوماندان امنیۀ کندهار این نکته را نیز یاد آور شد که شماری از رهبران پیشین طالبان رغبت نشان داده اند تا از پاکستان به افغانستان برگشته و زندگی عادی شان را در وطن خود به پیش ببرند. به گفتۀ جنرال رازق، شماری از بزرگان قومی حدود ۲۰ میلیون افغانی اعانه جمع آوری کرده اند تا از آن، برای مهیا ساختن امکانات زندگی به این گونه عودت کنندگان، استفاده شود.

جنرال رازق گفت که در میان مقامات پیشین طالبان، که به وطن برگشته و یا قصد برگشت را دارند، معینان، والیان، و ولسوالان رژیم سابق طالبان نیز شامل اند.

XS
SM
MD
LG