لینک های دسترسی

Breaking News

تائید ارتباط اداره استخبارات پاکستان با گروه های دهشت افگن


یک جنرال ارشد پاکستانی تائید کرد که اداره استخبارات آن کشور (آی اس آی) با گروه های که در پاکستان عملیات می کنند، ارتباط دارد.

جنرال آصف غفور، سخنگوی اردوی پاکستان گفت که حفظ ارتباط با گروه های تندرو یک بخش عادی فعالیت های اداره استخبارات است اما او تاکید کرد که حکومت پاکستان از هیچ یک از گروه های دهشت افگن، حمایت نمی کند.

جنرال غفور گفت "بین ارتباط و حمایت تفاوت وجود دارد. یکی از ادارات استخباراتی را در هر کشوری که باشد نام ببرید که با همچو گروه ها ارتباط نداشته باشد."

جنرال آصف غفور، سخنگوی اردوی پاکستان
جنرال آصف غفور، سخنگوی اردوی پاکستان

قبل از این سخنان سخنگوی اردوی پاکستان، جیمز متیس، وزیر دفاع و جنرال جوزوف دنفورد، لویی درستیز عمومی نیرو های مسلح اردوی ایالات متحده هر دو از پاکستان انتقاد کرده بودند که علیه گروه های دهشت افگنی که در خاک آن کشور عملیات می کنند، مساعی کافی به خرچ نداده است.

جنرال دنفورد به کمیته خدمات نظامی مجلس سنای ایالات متحده گفته بود که (آی اس آی) هنوز هم روابط خود را با گروه های تندرو حفظ کرده است.

مایکل کوگلمن، کارشناس امور جنوب آسیا در مرکز وودرو ویلسن می گوید باید به آنچه رئیس جمهور ترمپ و جیمز متیس وزیر دفاع امریکا میگوید زیاد توجه کرد. پاکستان باید نگران باشد زیرا حکومت دونالد ترمپ اشاراتی داشته است که در تصامیم "جدی تر" و "اقدامات بی سابقه" علیه پاکستان، تردید نخواهد کرد.

وزیر دفاع ایالات متحده گفته است یک فرصت دیگر را برای پاکستان می دهند تا علیه دهشت افگنی با امریکا همکاری کند و اگر این کار صورت نگیرد اقدامات شدید تری را اتخاذ خواهند کرد. به گفته کوگلمن آنچه متیس میگوید به تناسب آنچه ریکس تیلرسن، وزیر خارجه امریکا میگوید وزن بیشتر دارد.

گزارش: صدای امریکا

برگردان: ژیلا سمیعی

XS
SM
MD
LG