لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ سفر پلوسی را به افغانستان به تعویق انداخت


دونالدترمپ رئیس جمهور و ننسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا

دونالدترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، سفر رسمی ننسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا را به افغانستان، بروکسل و مصر به تعویق انداخت.

آقای ترمپ با نشر نامه ای به خانم پلوسی نگاشته است که به خاطر تعطیلی قسمی حکومت فدرال "این سیر و سفر هفت روزه" را در یک زمان دیگر برنامه ریزی خواهند کرد.

مسدودی قسمی ادارات فدرال امریکا وارد بیست و هشتمین روز خود شده است و تاهنوز آقای ترمپ به خاطر دسترسی به بودجۀ ساخت دیوار مرزی مکسیکو، با کانگرس ایالات متحده به توافق نرسیده است.

در این نامه آقای ترمپ خاطر نشان کرده است که حدود ۸۰۰ هزار کارمند فدرال امریکایی همین اکنون معاش ندارند و "به عوض سفر بهتر خواهد بود در واشنگتن بمانید و در بارۀ تحکیم قویتر امنیت سرحدات با من مذاکره کنید، تا تعطیلی ادارات فدرال پایان یابد."

آقای ترمپ خطاب به رئیس مجلس نمایندگان امریکا که یک دموکرات با نفوذ امریکایی است نگاشته است که منتظر ملاقات با وی بوده و بیشتر از آن انتظار دارد "سرحد خطرناک جنوبی ایالات متحده در نهایت توجه، بودجه و امنیتی را که سزاوار است به دست آورد."

این نامه‌ای رئیس جمهور ترمپ به خانم پلوسی پس از آن به نشر می رسد که رئیس مجلس نمایندگان امریکا از آقای ترمپ خواست به خاطر تعطیلی قسمی ادارات فدرال به شمول محافظین امنیتی رئیس جمهور ترمپ، سخنرانی سالانۀ خود را به تعویق بیاندازد.

قرار است رئیس جمهور ترمپ به تاریخ ۲۹م جنوری در مجلس مشترک کانگرس امریکا سخنرانی سالانه اش را ایراد کند.

سفر اعضای کانگرس ایالات متحده به خارج از امریکا از پول کانگرس تمویل نشده بلکه وزارت خارجۀ این کشور به وزارت مالیۀ امریکا درخواست می دهد و در نهایت باید رئیس جمهور آن را امضا کند.

اعضای کانگرس امریکا همواره در بخش "فوق العادۀ" طیاره ها سفر می کنند که هزینۀ آن بیشتر از بخش اقتصادی خطوط هوایی می باشد.

XS
SM
MD
LG