لینک های دسترسی

Breaking News

افشا گر اسناد پانامه: جاسوس نیستم


افشا گر اسناد پانامه می گوید که او جاسوس نیست بلکه اسناد شرکت حقوقی «موساک فونسیکا» مستقر در پانامه را به دلیل برملا ساختن "میزان بی عدالتی ها" فاش ساخته است.

این فرد که با ارسال اعلامیه ای به یک روزنامه مشهور آلمانی خود را «جان دوی» معرفی کرده است، از سایر افراد چون ادوارد اسنودن که اسناد محرم و حساس را در مورد برنامه های جاسوسی ایالات متحده فاش کرد، تمجید نموده است.

در این اعلامیه که در صفحه انترنتی روزنامه «سویدیچ زایتگ» به نشر رسیده است، جان دوی در مورد همکاری با نهاد های تنفیذ قانون ابراز آمادگی کرده است.

او از کمیسیون اروپایی، بریتانیا، ایالات متحده و سایر کشور ها خواسته است تا افرادی را که معلومات در مورد "تخلف های غیر قابل انکار" را فاش می سازند، به جای مجازات باید از آنان محافظت کنند.

افشای اسناد محرم شرکت حقوقی «موساک فونسیکا» که اکنون به نام اسناد پانامه مشهور شده است، معاملات مالی مشکوک ثروتمندان و قدرتمندان جهان را چون چهره های برجسته چین، روسای جمهور سوریه و روسیه، نواز شریف - صدر اعظم پاکستان و افراد مشهور مانند لیونل مسی - ستاره فوتبال تیم بارسلونا، سرگی رودوگون - نوازنده روسی، آمیتاب بچن - هنرپیشه پرآوزه هند، و شرکت های بزرگ تجارتی را برملا ساخته است.

جان دوی با انتقاد از بانک ها، ادارات مالی، محاکم، ادارات جمع آوری مالیه و رسانه ها گفته است که او نشر این اسناد را نخست به چندین رسانه پشنهاد کرد، اما آن رسانه ها از گزارش دادن در مورد آن خودداری کردند.

XS
SM
MD
LG