لینک های دسترسی

'من پوسترهایم را خودم نصب میکنم'


'من پوسترهایم را خودم نصب میکنم'

درحالیکه کمپاین های انتخاباتی کاندیدان با شدت و گرمی جریان دارد، درمیان صد ها کاندید انتخابات در شهرکابل، خانم پروین یکی از کاندیدانی است که بیشتر خودش به تنهایی و با استفاده از شیوه های ابتدایی کمپاین می کند.

او روزانه فاصله های طولانی را می پیماید ، با تعدادی از مردم صحبت می کند و شعارها و تصاویر کوچکی را که به گفته خودش از سوی دوستان و همکارانش به چاب رسیده خود بر در و دیوار نصب میکند.

"من پوستر هایم را خودم نصب میکنم . خود مردم مرا واداشته که به پارلمان کاندید شوم" خانم پروین در یکی از مکاتب شهر کابل استاد است و یک کلپ ورزشی نیز دارد که زنان در آن تمرینات ورزشی را انجام می دهند، اما خانم پروین می گوید که اهداف بیشتری به خاطر خدمت به مردم دارد و می خواهد آن را از طریق پارلمان تحقق بدهد.

"سوگند است که من به محافظ و موتر احتیاج ندارم من برای مکیدن خون و بلعیدن جیب مردم نیامده ام میخواهم خدمت صادقانه کنم" با آنکه درکابل کاندیدان زیادی با استفاده از هزینه های مالی فراوان برای جلب نظر و رای مردم کمپاین می کنند و در این میان پول زیادی نیز مصرف می کنند، اما خانم پروین هزینه های لازم را برای پیشبرد کمپاین های خود در اختیار ندارد.

"بیشتر خانم های کاندید اند که پول ندارند ولی هسیند کسانیکه با دادن پول و تحفه اذهان مردم را فریب میدهند من نمیخواهم مردم را فریب بدهم"

خانم پروین وقتی در بازار و در میان مردم قرار می گیرد، تعداد زیادی هستند که وی را می شناسند و حتی به وی از حمایت در انتخابات سخن می زنند. "ما به خانم پروین اعمتاد داریم ما ۴ سال میشود که وی را میشناسیم در همین منطقه است و اعتماد به کار صادقانه وی داریم".

اکثر کاندیدای زن در انتخابات اینده ولسی جرگه بخصوص جوانان که تعداد انان در این دوره انتخابات بیشتر است از عدم رسیدگی به مشکلات شان شکایت دارند روبینا جلالی کاندیدا: "برای مشکلات ما رسیده گی نشده ولی خوشحال هستیم که جوانان توانسته اند در دولت راه یابند و بتوانند از این طریق به جوانان و مردم خدمت کنند".

در این روزها کوچه ها و بازارهای کابل و سایر شهرهای افغانستان با تصاویر کاندیدان و شعار های رنگارنگ آنان پر شده است.

برای تهیه این همه عکس ها و شعارها پول های هنگفتی به مصرف رسیده است و صد ها تن از افراد نیز به کار افتاده اند تا تبلیغات کاندیدان را انجام بدهند. انتخابات پارلمانی افغادنستان بتاریخ ٢٧ سنبله برگزاز می شود.

XS
SM
MD
LG