لینک های دسترسی

Breaking News

احتمال افزایش سربازان امریکایی در افغانستان


سربازان امریکایی از بیش از ۱۵ سال به اینسو در افغانستان حضور دارند.

قرار است وزارت دفاع ایالات متحده ظرف یک هفته آینده سفارشات خود را در مورد جنگ در افغانستان به دونالد ترمپ بفرستد.

تریسا ویلن، یک مقام ارشد وزارت دفاع ایالات متحده روز پنجشنبه در یک جلسه استماعیه مجلس سنای کشورش گفت که بازنگری تغییرات احتمالی در ماموریت نظامی امریکا در افغانستان در حال تکمیل شدن است.

او گفت که هدف سفارشات وزارت دفاع ایالات متحده به رئیس جمهور ترمپ، بیرون آمدن از "بن بست" جنگ در افغانستان می باشد.

جنرال جان نیکلسن، قوماندان نیرو های امریکایی و بین المللی در افغانستان حدود سه ماه پیش خواستار افزایش چند هزار سرباز جدید برای شکستن این بن بست شده بود.

مقام های امریکایی می گویند که ممکن سه هزار تا پنج هزار سرباز جدید به نیرو های خارجی مستقر در افغانستان افزوده شود.

به گفته این مقام ها، بیشترین تعداد سربازان تازه نفس خارجی، مربیان نظامی و نیرو های هوایی خواهد بود.

تا کنون دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده در مورد احتمال افزایش نیرو های امریکایی در افغانستان وضاحت ارایه نکرده است. او در بسیاری مسایل مربوط به سیاست های نظامی امریکا به شمول جنگ در افغانستان و عراق، به جیم متیس، وزیر دفاع کشورش صلاحیت تصمیم گیری در پیوند به شمار نیرو های امریکایی را داده است.

از زمان روی کار آمدن حکومت جدید در ایالات متحده به رهبری دونالد ترمپ در اواخر جنوری امسال، حملات گروه طالبان شدیدتر شده است که می توان به حمله بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین اشاره کرد که در آن بیش از ۱۴۰ نظامی افغان کشته شد.

در همین حال، جنرال ریموند تومس، قوماندان عمومی عملیات های ویژه اردوی ایالات متحده که در کنار تریسا ویلن به سناتوران امریکایی توضیحات می داد گفت که برعلاوه احتمال افزایش نیرو های خارجی، تغییر در قواعد جنگ در افغانستان نیز در حال بررسی قرار دارد.

این جنرال امریکایی افزود که شمار نیرو های ویژه امریکا در افغانستان کافی بوده و باور او به آن افزوده نخواهد شد.

ایالات متحده در حال حاضر حدود ۸۴۰۰ سرباز در افغانستان دارد و بیش از ۲۳۰۰ سرباز امریکایی جان خود را در جنگ افغانستان از دست داده است.

XS
SM
MD
LG