لینک های دسترسی

Breaking News

بازارهای شهر فراه به رسم اعتراض مسدود شد


شماری از دوکانداران و باشندگان ولایت فراه در اعتراض به افزایش نا‌امنی‌ها در این ولایت؛ بازارهای شهر فراه را به گونۀ تحصن مسدود کردند.

دادالله قانع، نماینده مردم فراه در شورای ولایتی می‌گوید، معترضین با تجمع در مقابل ساختمان ولایت فراه، خواهان برکناری والی و رئیس امنیت ملی این ولایت شدند.

آقای قانع؛ والی و رئیس امنیت ملی این ولایت را به حمایت از هراس افگنان متهم می‌کند و می‌گوید، هر شب چندین پوسته امنیتی سربازان افغان در حومه و مرکز شهر فراه به دست طالبان سقوط می‌کند.

این عضو شورای ولایتی فراه می‌گوید، دیشب نیز دو پوسته امنیتی در مرکز شهر فراه به دست طالبان سقوط کرد.

کشته‌شدن آمر امنیت فراه

دادالله قانع، نماینده مردم فراه در شورای ولایتی می‌گوید، گل بهار مجاهد، آمر امنیت قوماندانی امنیه این ولایت دیشب در انفجار ماین کنار جاده، کشته شد و هشت سرباز پولیس ملی نیز مفقود اند.

ناصر مهری، سخنگوی والی فراه نیز تأیید می‌کند، پس از حمله گروهی طالبان بر پوسته امنیتی سربازان پولیس ملی در قریه "مساو"، زمانی که آمر امنیت برای کمک به آنها می‌رفت، در مسیر دوراهی قریه "مساو" موتر حامل وی با ماین کنار جاده برخورد کرد.

آقای مهری می‌گوید در این انفجار ماین یک سرباز پولیس ملی نیز مجروح شده و در درگیری نیروهای امنیتی با افراد طالبان نیز سه سرباز پولیس ملی در پوسته امنیتی "مساو" زخمی شده اند.

سخنگوی والی فراه تاکید می‌کند، در این درگیری‌ها همچنان ده تن از مخالفان مسلح دولت کشته و هفت تن دیگر زخم برداشته اند.

گروه طالبان تا به حال در این مورد ابراز نظری نکرده است.

شب گذشته جمال‌الدین پاچاخیل رئیس اداره مخابرات ولایت فراه نیز در درگیری مهاجمان انتحاری در در هوتل کانتیننتال شهر کابل زخمی شد که صبح روز یکشنبه در شفاخانه ایمرجنسی کابل جان باخت.

چند روز پیش نیز معاون والی فراه و اعضای شورای ولایتی این ولایت از وضعیت وخیم امنیتی در این ولایت انتقاد کرده و گفته اند، اگر به زودی نیروهای امنیتی بیشتری به این ولایت اعزام نشوند، احتمال زیاد وجود دارد که ولایت فراه به دست طالبان سقوط کند.

محمد یونس رسولی، معاون والی فراه به رادیو آشنا صدای آمریکا گفته بود که طالبان با کمک شبکه‌های استخباراتی کشورهای همسایه ایران و پاکستان، مناطق مختلف این ولایت را محاصره کرده و با نیروهای افغان درگیر اند.

XS
SM
MD
LG