لینک های دسترسی

Breaking News

مانی پکیا؛ فقیری که قهرمان شد و اکنون می‌خواهد رییس جمهور شود


مانی پکیا، قهرمان مشت‌زنی جهان که در سال ۲۰۱۰ منحیث عضو کانگرس فلیپین کارزار سیاسی‌اش را آغاز کرد، امروز اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ کاندید شاخهٔ رقیب حزب حاکم دموکراتیک فلیپین خواهد بود.

مانی پکیا که در جهان مشت‌زنی به پکمن نیز معروف است امروز ۱۹ سپتمبر (۲۸ سنبله) گفت: "زمان آن فرا رسیده است -- ما آماده ایم در مقابل چالش رهبری بایستیم."

حرب دموکراتیک فلیپین از سال ۲۰۱۶ به اینسو قدرت را در آن کشور در دست دارد و یک جریان سیاسی مرکزی چپ‌گرا است.

رودریگو دوتیرته، رییس جمهوری کنونی فلیپین نیز از حزب دموکراتیک فلیپین است، اما یک شاخهٔ رقیب آن اکنون می‌خواهد پکمن را در مقابل آقای دوتیرته به قدرت برساند.

مانی پکیا در سال ۲۰۱۶ منحیث سناتور انتخاب شد و برای یک سال رهبر حزب حاکم و یکی از حامیان رییس جمهور دوتیرته بود.

آقای پکیا در ماه جولای سال جاری پس از آن در جریان یک رای گیری از رهبری حزب کنار زده شد که بر موقف نرم رییس جمهور دوتیرته در مقابل اقدامات چین در آب‌های شرقی این کشور انتقاد کرد.

این سیاستمدار ۴۲ ساله به خاطر سخاوت و مبدل شدن از یک شهروند فقیر به یکی از پولدارترین ورزشکاران جهان، در میان مردم از محبوبیت ویژه برخوردار است.

به نظر می‌رسد که مبارزه با فقر و فساد از شعار‌های کلیدی مبارزات انتخاباتی پکمن باشد.

در پاسخ به کسانی‌که پکمن را غیر واجد شرایط ریاست جمهوری می‌دانند، این ورزشکار گفت: "آیا گاهی گرسنگی را تجربه کرده اید؟ آیا گاهی تجربه کرده اید چیزی برای خوردن نداشته باشید، از همسایهٔ تان پول قرض بگیرید یا در کنار کراچی مواد غذایی منتظر پس‌ماندهٔ دیگران مانده اید؟"

او افزود، مانی پکیا را فقر شکل داده و در مقابل تان قرار داده است.

آقای پکیا، که قهرمان محبوب ملی فلیپینی‌ها است، چند هفته‌ پس از آن که در مقابل حریف کیوبایی‌اش بازنده شد، کاندیداتوری ریاست جمهوری را پذیرفت و ممکن پس از این در رقابت‌های ورزشی اشتراک نکند.

XS
SM
MD
LG