لینک های دسترسی

Breaking News

پمپیو: نگرانی خامنه‌ای برای مردم فلسطین 'دروغین' است


وزیر خارجه ایالات متحدۀ امریکا به حرف‌های اخیر رهبر جمهوری اسلامی ایران درباره مسایل فلسطین واکنش نشان داد و آن را "نگرانی دورغین خامنه‌ای" توصیف کرد.

آیت الله خامنه‌ای در یک پیام تویتر تلاش‌های صلح میان اسراییل و فلسطین را "توطیۀ" ایالات متحده و همدستان آن خوانده و آن را "جنایت علیه بشریت" توصیف کرده است.

در واکنش به این پیام آقای خامنه‌ای، مایک پمپیو در تویتر خود نوشت " نگرانی دروغین خامنه‌ای برای مردم فلسطین این‌قدر عمیق است که حکومت وحشت او، از سال ۲۰۰۸ میلادی کمتر از ۲۰ هزار دالر به آنها (فلسطین) کمک کرده‌ است، در حالی‌که میلیون‌ها دالر برای حماس و سایر تروریست‌ها فرستاده‌ است. در مقابل، ایالات متحده از سال ۱۹۹۴ میلادی ۶٫۳ میلیارد دلار به فلسطینی‌ها کمک کرده است".

آقای پمپیو در تویت دیگری نوشت: "خامنه‌ای پیشرفت را در رفاه مردم فلسطینی نمی‌بیند بلکه در این می‌بیند که تروریست‌های فلسطینی برای کشتن بیشتر یهودیان به‌جای سنگ، راکت پرتاب کنند."

وزیر خارجه امریکا در ادامه نوشت که مردم ایران چنین چیزی نمی‌خواهند و افزود: "آن‌ها سزاوار رهبرانی هستند که رفتارشان نشان‌دهنده عظمت‌ آنان (مردم ایران) باشد".

مقام‌های امریکایی بارها گفته اند که رژیم ایران بودجه و درآمد آن کشور را به جای مردم خود، صرف گروه های تروریستی مثل حماس و حزب الله می کند.

XS
SM
MD
LG