لینک های دسترسی

Breaking News

لوی درستیز میانمر به پاپ: ما هیچگونه تبعیضی نداریم


لوی درستیز اردوی میانمر امروز در دیدارش با پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان، گفت که میانمر "هیچ تبعیض مذهبی" نداشته و اردوی آن کشور "برای صلح و ثبات" وظیفه انجام میدهد.

اردوی میانمر از سوی ملل متحد و ایالات متحدۀ امریکا به عملیات "تصفیۀ نژادی" متهم است. از ماه اگست بدینسو، در اثر عملیات نیرو های نظامی میانمر یا برما، حدود ۶۲۰۰۰۰ روهینگیایی از ایالت راخین به بنگله دیش مهاجر شده اند.

پاپ فرانسس، رهبر مسیحیان کاتولیک، در یک سفر بی پیشینه، امروز دوشنبه وارد میانمر گردید. هدف بازدید پاپ فرانسس از میانمر یا برما، جلب توجه جهانیان به بحران مهاجرت مسلمانان روهینگیایی است. هزاران کاتولیک باشنده میانمر برای استقبال از پاپ فرانسس وارد پایتخت شده و در کنار جاده ها صف بسته بودند تا به پاپ فرانسیس ادای احترام کنند.

مسلمانان روهینگیا انتظار دارند تا پاپ فرانسیس آنها را نیز برادران و خواهران خطاب نماید، همان طوری که هنگام دعا برای روهینگیایی ها، این کلمات را استفاده کرد. اما کلیسای محلی کاتولیک میانمر بصورت علنی پاپ را ترغیب نموده تا از استفاده این کلمات خوداری کند، چیزی که باشندگان محل از آن دوری می جویند، زیرا روهینگیایی ها یک اقلیت شناخته شده مذهبی در میانمر نیستند.

مهاجرین در کمپ مزدحم مهاجرین در جنوب بنگله دیش امیدوار استند که بازدید پاپ به میانمر و بنگله دیش آنها را کمک کند.

پاپ فرانسیس پس از دیدار از میانمر، قرار است به بنگله دیش سفر کند و در آنجا با گروه کوچکی از پناهندگان روهینگیایی مسلمان دیدار کند. او ملاقات های هم با رهبری سیاسی و مذهبی بنگله دیش در داکه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG