لینک های دسترسی

Breaking News

دو انفجار پیهم در کابل، ۲۶ کشته و ۹۱ زخمی


دو انفجار پیهم در داخل و بیرون یک کلپ ورزشی در ساحۀ عمدتاً شیعه نشین در غرب کابل، منجر به کشته شدن کم از کم ۲۶ نفر و زخمی شدن ۹۱ نفر دیگر شد.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان، به خبرنگاران گفت که نخست یک مهاجم انتحاری خود را در داخل این کلپ منفجر ساخته و لحظاتی بعد، موتر بم گذاری شده در نزدیکی محل انفجار نخست منفجر شد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان، با نشر پیامی در تویترگفته است که اعضای آن گروه در این حمله دست نداشتند. اما در گذشته گروه دولت اسلامی یا داعش مسوولیت حملات بر اجتماعات شیعیان را در افغانستان به دوش گرفته بود.

نی، حمایت کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان گفته است که در این رویداد یک خبرنگار و یک فلمبردار تلویزیون طلوع کشته و سه خبرنگار تلویزیون خورشید و یک خبرنگار تلویزیون یک زخمی شده است.

جنرال داوود امین، قوماندان امنیۀ کابل گفت که کم ازکم هفت منسوب پولیس در انفجار دوم که در آن بم در داخل یک موتر تعبیه شده بود، زخمی شده است.

رسانه های محلی افغانستان گزارش داده اند که انفجار نخست در داخل کلپ ورزشی "میوند" درست در زمانی صورت گرفت که رقابت ورزشی جریان داشت و شمار زیاد علاقمندان و طرفداران ورزشکاران در این کلپ حضور داشتند.

XS
SM
MD
LG