لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس جمهور غنی فابریکه نساجی را در هرات افتتاح کرد


این فابریکه روزانه ظرفیت تولید شش تُن تار را دارد

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان قبل از ظهر روز شنبه به منظور اشتراک در تجلیل از نودوهشتمین سالروز استرداد استقلال این کشور پس از گذاشتن اکلیل گل در پای منار استقلال در محوطۀ وزارت دفاع به ولایت هرات سفر کرد.

‎آقای غنی، در سفرش به هرات ابتدا به شهرك صنعتی این ولایت رفت و بزرگترین فابریكه تولید تار افغانستان را به ارزش شش میلیون دالر امریكایى افتتاح كرد.

‎‎رئیس جمهور غنی گفت، پنبه یا طلای سفید جای خاصی در تجارت افغانستان دارد و افزود "‎هرات قطب انكشاف افغانستان و ترانزيت منطقوی است ‎و تا چند هفته ديگر اولين خط ريل بين افغانستان و ايران افتتاح خواهد شد".

‎بر گفتۀ مسؤولین، فابریکه نساجی هرات و پخته طلایی سفید روزانه ظرفیت تولید شش تُن تار را دارد که به ولایات و خارج صادر خواهد شد.

رئیس جمهور خطاب به سرمایه‌گذاران افزود که اکنون زمانی همکاری دولت با آنان فرارسیده و از آنها خواست که تا سرمایه‌های شان را به بیرون از افغانستان انتقال ندهند؛ بلکه در داخل این کشور سرمایه‌گذاری كنند.

او گفت که اگر افغان‌ها در کشورشان سرمایه‌گذاری کنند، در جریان سال آینده دومین پارك صنعتی هرات افتتاح خواهد شد.

‎به گفتۀ وی، سنگ مرمر هرات بعد از زعفران دومین محصول صادراتی افغانستان به بیرون از كشور خواهد بود و ارگ تلاش می‌كند تا بنادر این کشور را برای مدتی مدیریت کند تا فساد موجود از بین برود.

‎قرار است رئیس جمهور غنی بعد از افتتاح این فابریكه، به قول اردوی ۲۰۷ ظفر در ولایت هرات برود و در مراسم تجلیل از سالروز استقلال افغانستان و مراسم رسم و گذشت نیروهای امنیتی و دفاعی شرکت کند.

XS
SM
MD
LG