لینک های دسترسی

Breaking News

غنی: جنرال عبدیانی وظایف‌اش را با متانت انجام داد


جنرال توریالی عبدیانی، دیروز در حملۀ گروهی طالبان بر فرماندهی امنیۀ پکتیا کشته شد
جنرال توریالی عبدیانی، دیروز در حملۀ گروهی طالبان بر فرماندهی امنیۀ پکتیا کشته شد

محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان قبل از ظهر امروز در مراسم تشییع جنازه جنرال توریالی عبدیانی، فرمانده امنیۀ ولایت پکتیا شرکت کرد و تابوت وی را به دوش کشید.

رئیس جمهور غنی، با ابراز تسلیت به خانوادۀ جنرال عبدیانی – که روز گذشته در حملۀ گروهی طالبان بر فرماندهی امنیۀ پکتیا کشته شد – گفت که او وظایف خود را با متانت انجام داد.

او افزود "اجماع همۀ ما این بود که شهید عبدیانی موجب کارنامه‌های بزرگ شود که به آن نایل آمد. در شرایط دشوار در هر وظیفۀ که تعین‌اش کردیم آن را با شجاعت و متانت انجام داد".

در همین حال، بر بنیاد خبرنامۀ ارگ، رئیس جمهور غنی به رهبری وزارت داخله دستور داده است تا پیشنهاد ترفیع جنرال عبدیانی و اهدای یک آپارتمان را به فامیل‌اش، ترتیب کند و برای منظوری به ریاست جمهوری بفرستد.

بار دیگر رئیس جمهور غنی خطاب به مخالفان مسلح دولت گفته است "ما صلح می‌خواهیم و دست صلح دراز می‌کنیم، اگر شما چنین فجایع را تکرار می‌کنید، مردم افغانستان، علمای کرام و منسوبین قوای مسلح در یک صف واحد، مقابل شما ایستاده می‌شوند".

همچنان، آقای غنی به سرپرست وزارت داخلۀ افغانستان گفته است که به خانواده‌های قربانیان دیروز حمله "تروریستی" رسیدگی صورت گیرد.

افزایش تلفات حملۀ پکتیا

شمار کشته‌گان و زخمیان حملۀ گروهی طالبان بر فرماندهی امنیۀ پکتیا افزایش یافته است. مقام‌های صحی ولایت پکتیا گفته اند که در آن حمله ۶۰ تن کشته و ۲۳۵ تن دیگر زخمی دشه اند.

داکتر ولایت‌خان احمدزی، یکی از مسؤولان ریاست صحت عامۀ پکتیا به صدای مریکا گفت که ۴۸ جسد و ۱۶۱ زخمی به شفاخانه ملکی این ولایت انتقال یافته اند.

به گفتۀ وی، ۱۲ جسد و ۷۵ زخمی دیگر به شفاخانه قول اردوی مستقر در آن ولایت منتقل گردیده اند.

روز گذشته عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه، محمدمعصوم ستانکزی، رئیس امنیت ملی و ویس‌احمد برمک، سرپرست وزارت داخلۀ افغانستان، پس از پایان حمله به محل رویداد رفتند.

XS
SM
MD
LG