لینک های دسترسی

Breaking News

غنی: بر دشمنان افغانستان صلۀ رحم وجود ندارد


رئیس جمهور افغانستان برای انجام تحقیقات از بازماندگان قربانیان فرصت خواست

محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در مراسم یادبود کارمندان وزارت معادن و پترولیم که در حملۀ انتحاری دوم اسد در کابل کشته شدند، گفت که حکومت در مبارزه با هراس‌افگنی جدی عمل می‌کند.

در این مراسم، خانواده‌های قربانیان دوم اسد، خواست‌های شان را به رئیس جمهور ارائه کردند. پیگیری عاملان حمله بر کارمندان وزارت معادن و پترولیم، ایجاد مسکن برای بازماندگان آنان، تأسیس یک مجتمع به نام قربانیان، ثبت ورثۀ آنان در وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، ساخت بنای یادبود آنان در داخل وزارت معادن و پترولیم خواست‌های آنان بود.

رئیس جمهور افغانستان، ضمن تسلیت به خانواده‌های بازماندگان گفت، امید است که ارادۀ دولت در مبارزۀ جدی و تسلیم‌نشدن به خواسته‌های "افرادی که غیر خون، غیر بربادی پیغامی نداشته باشند" به همه واضح باشد.

او افزود "پیگیری مجدانه صورت می‌گیرد، هدایت را من داده ام، دیدید که مسؤولین فاجعۀ کندهار کشف شدند، دیدید که مسؤولین فاجعۀ ریاست ده کشف شد و انشاالله به زودی ممکنه مسؤولین این فاجعه را کشف خواهیم کرد. در این یقین داشته باشید که بر دشمنان افغانستان صلۀ رحم نیست".

آقای غنی به خانواده‌های قربانیان تعهد کرد که تحقیقات جنایی صورت می‌گیرد و آنان در جریان قرار خواهند گرفت؛ اما با اشاره به پیچیدگی تحقیقات، از آنان فرصت خواست.

او سایر خواست‌های خانواده‌های قربانیان را پذیرفت؛ ولی در بخش فراهم‌کردن مسکن گفت که این پروسه طولانی است؛ ولی با در پروژۀ بزرگ مسکن که از سوی چین آغاز می‌شود، قربانیان نیروهای امنیتی و اداری دولت افغانستان در اولویت قرار خواهند داشت.

در حمله‌ای که طالبان بر موتر حامل کارمندان وزارت معادن و پترولیم در غرب کابل انجام دادند، ۳۱ کشته و ۳۶ تن دیگر مجروح شدند که در بین کشته‌شدگان پانزده کارمند آن وزارت شامل بود.

همچنان ریاست جمهوری افغانستان، امروز به تمام بازماندگان کارمندانی که قربانی آن حمله شدند، مدال دولتی میر مسجدی خان و ملالی را به عنوان یادگاری اهدا کرد.

XS
SM
MD
LG