لینک های دسترسی

Breaking News

دیدار غنی با تیم‌های فوتبال افغانستان و فلسطین


رئیس جمهور غنی هردو تیم افغانستان و فلسطین را برنده خوانده است

محمداشرف غنی، پس از بازی دوستانۀ تیم‌های فوتبال افغانستان و فلسطین، در کابل، صبح امروز دوشنبه (۲۹ اسد) با آنان در ارگ دیدار کرده و هر دو تیم را برنده خوانده است.

تیم‌های ملی فوتبال افغانستان و فلسطین روز یکشنبه – مصادف با ۲۸ اسد سالروز استرداد استقلال افغانستان – در استدیوم ورزشى فدراسيون فوتبال افغانستان در شهر کابل، بازی دوستانه را انجام دادند که بدون به ثمر رسيدن هیچ گولی پایان یافت.

ریاست جمهوری افغانستان به قول آقای غنی، نگاشته است: "هر دو تیم برنده استید و امروز افغانستان افتخار پذیرایی تیم ملی فوتبال فلسطین را دارد".

به گفتۀ رئیس جمهور غنی، افغان‌ها به فلسطین آزاد باور دارند و "قلب هر افغان از هفتاد سال بدین‌سو برای ملت فلسطین تپیده است".

در این دیدار، سکرترجنرال تیم ملی فوتبال فلسطین گفته است که بازی‌های دوستانۀ دو کشور پیام صلح همراه داشت و از تیم فوتبال افغانستان برای مسابقات دوستانه به فلسطین دعوت کرده است.

رئیس جمهور غنی، نیز گفته است که دولت همۀ امکانات را فراهم می‌کند تا تیم ملی افغانستان برای انجام مسابقات به فلسطین برود.

روز گذشته، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان نیز در استدیوم غازی کابل حضور یافت.

او با نشر تصویری از خود در صفحۀ فیسبوک‌اش نوشته است: "در جمع بازيكنان تيم‌هاى ملى فوتبال افغانستان و فلسطين، برگزاركنندگان مسابقات و مردم عزيز ما كه با وصف تهديدهاى امنيتى به منظور تشويق تيم كشور شان حضور بهم رسانيده بودند".

رقابت دوستانۀ فوتبال میان تیم‌های ملی افغانستان و فلسطین با میزبانی تیم افغانستان با حضور هزاران تماشاچی و تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.

XS
SM
MD
LG