لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس جمهور غنی به کندهار رفت


مقام‌های ولایتی کندهار گفته اند، قرار است محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در سفرش به آن ولایت، برعلاوۀ دیدار با مقام‌های محلی و بزرگان قومی کندهار، از آن شمار هلیکوپترهای بلک هاک که قوای هوایی امریکا به نیروهای هوایی افغان کمک کرده است، در میدان هوایی کندهار دیدن کند.

به گفتۀ این مقام‌ها، رئیس جمهور با رسیدن به کندهار، در حضور استادان و محصلین پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی و نمایندگان مردم سخنرانی کرده است.

استادان و محصلین پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی و پوهنتون کابل، در این نشست مشکلات شان را با رئیس جمهور غنی، شریک ساخته اند.

رئیس جمهور غنی، در سخنرانی خود گفت که در نظام تحصیلی افغانستان مشکلات به صورت واضح وجود دارد.

او افزود که هفتۀ آینده شورای عالی منابع بشری ایجاد می‌گردد و مشکلات تعلیمی و تحصیلی این کشور در این شورا به صورت دوامدار غور خواهد شد.

رئیس جمهور را در این سفر، گل‌آغا شیرزی، سرپرست وزارت سرحدات، اقوام و قبایل و حکمت خلیل کرزی، معین امور سیاسی وزارت خارجه و شماری از مقام‌های حکومتی همراهی می‌کنند.

قرار است که رئیس جمهور غنی، پس از چاشت، در مراسمی که به مناسبت سپردن اولین مجموعۀ هلیکوپترهای بلک هاک از نیروهای امریکایی به قوای هوایی افغان در میدان هوایی کندهار برگزار شده است، نیز شرکت کند.

انتظار می‌رود که جنرال جان نیکولسن، فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و مأموریت حمایت قاطع در افغانستان نیز با اشتراک در این مراسم، سخنرانی کند.

XS
SM
MD
LG