لینک های دسترسی

Breaking News

غنی چند پروژه را در خوست افتتاح کرد


محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان با شماری از وزاری کابینۀ این کشور، امروز دوشنبه به هدف افتتاح تعدادی از پروژه‌های انکشافی و دیدار با نمایندگان مردم، به ولایت خوست سفر کرده است.

آقای غنی پس وارد شدن به ولایت خوست، نخست به میدان هوایی این ولایت، واقع در ولسوالی‌های اسماعیل خیل و مندوزی رفت و خط رنوی این میدان هوایی را افتتاح کرد.

همچنان رئیس جمهورغنی، کار عملی ساخت سیستم رادار، ساختمان اطفائیه و سرک‌های داخلی این میدان هوایی را نیز افتتاح کرد.

بربنیاد معلومات دفتر مطبوعات ریاست جمهوری افغانستان، خط رنوی میدان هوایی خوست که با طول دو هزار و ۶۶۴ متر و عرض ۴۵ متر در دوسال آینده ساخته خواهد شد، بیش از ۷۲۹ میلیون افغانی هزینه برمی‌دارد.

پس از آن، آقای غنی با هیلکوپتر به سب ستیشن برق رفت و کار عملی احداث شبکه توزیع برق را افتتاح کرد.

پروژۀ ساخت شبکۀ توزیع برق در دوسال آینده تکمیل خواهد شد که ۱۲.۷ میلیون دالر هزینه برمی‌دارد، با تکمیل شدن این پروژه ۱۳ هزار خانواده در ولایت خوست از برق دایمی مستفید خواهند شد.

طالب منگل، سخنگوی والی خوست در جریان افتتاح این پروژه‌ها به خبرنگاران محلی گفت، پروژه‌های تکمیل شده که امروز افتتاح شد و به بهره‌برداری سپرده شد، یک هزار و هفت میلیون افغانی هزینه برداشته است و پروژه‌های که کار عملی آن آغاز گردید، یک هزار و ۱۸ میلیون افغانی هزینه برمی‌دارد.

قرار است که امروز، رئیس جمهورغنی با شماری از بزرگان قومی، اعضای شورای ولایتی، فعالان مدنی و جوانان ولایت خوست، در نشست‌های جداگانه دیدار کند و بعد از چاشت در یک گردهمایی مردمی نیز سخنرانی نمایید.

XS
SM
MD
LG