لینک های دسترسی

Breaking News

غنی در سفر به پکتیا چندین پروژه را افتتاح کرد


رئیس جمهور غنی، صبح یک شنبه وارد گردیز مرکز ولایت پکتیا شد

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، که برای بررسی اوضاع به ولایت پکتیا سفر کرده بود، روز یکشنبه چندین پروژه را در آن ولایت افتتاح کرد.

کار ساختمانی سرک گردیز-زرمت با هزینۀ ۵۸۰ میلیون افغانی که در مدت ۱۷ ماه تکمیل خواهد شد و افتتاح لین برق ۲۲۰ کیلوولت ارغندی- گردیز و سب استیشن ۲۲۰ کیلوولت گردیز پروژه هایی بود که رئیس جمهور غنی آن را افتتاح کرد.

رئیس جمهور غنی در مراسمی که در فرماندهی قول اردوی ۲۰۳ تندر برگزار شده بود گفت "انرژی برق در ولایت پکتیا گام نخست است و پس از آن زمینۀ کار و اشتغال و نیز سرمایه گذاری ها در این ولایت فراهم می گردد."

ریاست جمهوری افغانستان گفته است که ظرفيت عمومی این لين ٣٠٠ میگاوات بوده و در حال حاضر ٣٢ میگاوات برق را به سب استیشن گردیز انتقال می دهد که در نتیجه آن ۴۰هزار خانواده در ولایت های پکتیا، لوگر و خوست از روشنایی برق مستفید خواهند شد.

پروژۀ تمدید لین برق به ولایت‌های جنوب شرقی افغانستان که از سوی ایالات متحدۀ امریکا تمویل می‌شود، از ارغندی کابل شروع شده و تا ولایت‌های لوگر، پکتیا و خوست ادامه می‌یابد.

مقام‌ها گفته اند که این پروژه چهار سب استیشن دارد که یکی آن در لوگر، دوم در شهر گردیز، سوم در ولسوالی وزی زدران ولایت پکتیا و چهارم نیز در شهر خوست اعمار می‌شود.

در مجموع این پروژه ۲۰۱ کیلومتر طول دارد که کار ساختمانی آن در میزان ۱۳۹۴ آغاز شد و قرار است تا پایان سال روان میلادی اعمار آن تا ولایت خوست تکمیل شود.

همچنان در جریان سفر آقای غنی به پکتیان نقشۀ شهرک صنعتی پکتیا که در مساحت ۹۸۳ جریب با ظرفیت ۲۳۷ فابریکه بزرگ، متوسط و کوچک ساخته می شود و نقشۀ شهرک شهداء، معلمین و مامورین در مساحت ۱۲۹۱ جریب زمین که دارای ۲۴۱۱ نمره و ۲۷ بلاک رهایشی می‌باشد میان وزارت خانه های مربوط حکومت افغانستان امضا شد.

XS
SM
MD
LG