لینک های دسترسی

Breaking News

غنی برای شرکت در نشست ژنیو عازم سویس شد


ارگ با نشر خبرنامه‌ای گفته است که محمداشرف غنی، صبح روز دوشنبه جهت اشتراک در نشست ژنیو به سویس رفت.

قرار است که رئیس جمهور غنی، برعلاوۀ شرکت در نشست عمومی ژنیو، با مقام‌های کشورهای شرکت‌کننده در این اجلاس نیز دیدار و گفتگو کند.

آقای غنی را در این سفر یک هیأت بلندرتبۀ دولتی نیز همراهی می‌کند.

نشست سویس، در مورد افغانستان به روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری برابر با ۲۷ و ۲۸ نوامبر در شهر ژنیو، برگزار خواهد شد.

در این نشست، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه، شماری از مقام‌های حکومت افغانستان، نمایندگان جامعه مدنی، سکتور خصوصی و نمایندگان زنان اشتراک خواهند کرد.

این نشست به گونۀ مشترک از سوی حکومت افغانستان و سازمان ملل متحد برگزار شده و در آن تعهدات حکومت به مردم و تعهدات متقابل افغانستان و جامعه جهانی بررسی خواهد شد.

شمروز خان مسجدی، سخنگوی وزارت مالیه افغانستان به صدای امریکا گفت که در این نشست تعهد جدید مالی صورت نخواهد گرفت.

بر اساس معلومات حکومت افغانستان، اتصال منطقوی، توانمندسازی زنان افغانستان، انکشاف منطقوی، تطبیق پروژه‌های بزرگ در منطقه، مبارزه بر ضد فساد اداری، روند مذاکرات صلح و نقش زنان افغان در این روند،مبارزه و هماهنگی بر ضد مواد مخدر، معیشت بدیل، مشکل خشکسالی در افغانستان، ایجاد اصلاحات به منظور افزایش عواید حکومت افغانستان و بهبود کیفیت معارف افغانستان، از جمله مسایل عمدۀ است که در حاشیه این نشست مورد بحث قرار خواهد گرفت.

در کنفرانس ژنیو ۶۲ کشور به سطح وزیران خانه و نمایندگان ۳۵ اداره کمک کننده به افغانستان شامل اداره‌های بین المللی اشتراک خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG