لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات برکنار شد


امام محمد وريماچ در ۱۱ حوت سال گذشته به صفت رئيس دارالانشای كميسيون مستقل انتخابات تعيين گرديده بود.

محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان امام محمد وریماچ، رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات را از سمت‌اش برکنار کرده است.

منابع در حکومت افغانستان، برکناری رئیس دارالانشاء کمیسیون مستقل انتخابات این کشور را تائید می‌کنند، اما در این مورد جزئیات نمی‌دهند.

آقای وريماچ در ۱۱ حوت سال گذشته از سوی رئیس جمهورغنی، در سمت ریاست دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات گماشته شده بود.

آقای وریماچ، در حالی برکنار شده است که قبل از ظهر روز جمعه، نشستی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان به هدف پشتیبانی از روند انتخابات برگزار شده بود.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این نشست به ریاست، رئیس جمهورغنی با حضور همکاران بین‌المللی افغانستان و اعضای کمیسیون مستقل انتخابات برگزار شده بود.

در خبرنامه‌ای ارگ، در مورد برکناری آقای وریماچ، چیزی گفته نشده است.

اما در بخشی از این خبرنامه آمده است که رئیس جمهورغنی به اعضای کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که افغانستان ضرورت به کار تیمی دارد تا پروسۀ انتخابات به گونۀ شفاف مدیریت شود.

بربنیاد خبرنامۀ ارگ، رئیس جمهورغنی در این نشست تأکید کرده که هیچ فردی حق مداخله در روند انتخابات را ندارد و اطمینان داده است که حکومت تدابیر لازم را برای تأمین منابع مالی و امنیت انتخابات روی دست دارد.

در خبرنامه آمده است که در این نشست همکاران بین‌المللی افغانستان وعده دادند که در زمینۀ مشوره‌دهی و کمک‌های مالی و تخنیکی روند انتخابات، آمادۀ همکاری اند.

آقای وریماچ، در حالی از سمت ریاست دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان برکنار می‌شود که پیش از این برخی از رسانه‌های محلی این کشور، از وجود فساد و اختلاف میان اعضای این کمیسیون گزارش داده بودند.

XS
SM
MD
LG