لینک های دسترسی

Breaking News

غنی خواستار "حشر ملی" برای حمایت از معارف شد


محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان می‌گوید، به مشورۀ کابینه و شهروندان افغان، ۱۳۹۷ شمسی سال معارف خواهد بود و برعلاوۀ آن، حکومت به صلح، اصلاحات و انتخابات اولویت می‌دهد.

آقای غنی، روز چهارشنبه که در مراسم تجلیل نوروز در ارگ سخنرانی می‌کرد، گفت، در سال ۱۳۹۷ حکومت این کشور یک سلسله کارهای مهم را در پیش دارد که انجام آن، سبب صلح، پیشرفت و رفاه خواهد شد.

او در بخش معارف خواهان همکاری مردم شد و گفت "امسال، سال معارف خواهد بود، در این سال در بخش معارف اصلاحات مهم به میان خواهد آمد، از مردم می‌خواهم که برای حمایت از معارف یک حشر ملی را آغاز کنند که در این سال دختران و پسران به صورت خوب درس بخوانند".

همچنان، رئیس جمهور افغانستان، از برگزاری انتخابات، گفتگوهای صلح، ایجاد اصلاحات، توانمندشدن سکتور امنیتی و رشد اقتصاد نام برد و گفت که این مسایل اولویت‌های حکومت را تشکیل می‌دهد.

آقای غنی، تأکید کرد که پروسۀ صلح یکی از وظایف بزرگ حکومت افغانستان در میدان سیاسی، است و در این بخش، مردم افغانستان نظر واحد دارند.

او گفت "مردم افغانستان اجماع دارند که باید صلح بیاید و این میراث جنگ که چهل سال زندگی ما را تلخ ساخته است، خاتمه یابد؛ به همین خاطر می‌خواهم بگویم که صلح ما همه‌جانبه است، باعزت است و حمایت تمام اقشار افغانستان را دارد".

رئیس جمهور گفت، جنگ راه حل نیست و گروهی که به جنگ ادامه می‌دهند با ارادۀ قاطع مردم مواجه خواهد شد.

رئیس جمهور افغانستان بار دیگر تأکید کرد که برای تأمین صلح در کشورش آمادۀ هرگونه قربانی است.

برگزاری انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی را آقای غنی، یکی دیگر از وظایف مهم حکومت یاد کرد و از مردم خواست که به صورت گسترده در این انتخابات شرکت کنند.

XS
SM
MD
LG