لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس جمهور غنی وضعیت امنیتی دروازۀ شرقی کابل را ارزیابی کرد


Ghani visited Policharkhi

محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان پیش از چاشت روز جمعه، از دروازۀ شرقی کابل برای ارزیابی وضعیت امنیتی این منطقه، دیدار کرد.

دواخان مینه پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که رئیس جمهورغنی در دیدار از دروازۀ شرقی کابل، مشکلات، امکانات و ظرفیت‌های موجود در این دروازۀ را مورد ارزیابی قرار داد.

آقای مینه پال، افزود که رئیس جمهورغنی از چگونگی عبور و مرور وسایط و بررسی آن از سوی کارمندان امنیتی نیز دیدار کرد.

آقای مینه پال گفت"رئیس جمهور از بخش‌های مختلف مانند اسکنر موترها، چک عراده جات تناژ بلند، چک مواد مخدر، اشیایی ممنوعه، ترازوی کمپیوتری عراده جان تناژ بلند، ترانسپورت و نقاط تلاشی دیدن نمود".

در جریان دیدار آقای غنی از دروازۀ شرقی کابل، مسؤولان و موظفین این دروازه در مورد کارکرد و دست‌آوردهای خویش نیز معلومات دادند.

به گفته دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، رئیس جمهورغنی با توجه به اهمیت دروازۀ شرقی کابل، روی ایجاد سهولت، شفافیت و هماهنگی در جمع آوری عواید، سرعت کار و دقت لازم در شناسایی مجرمین تأکید کرد.

در سه سال گذشته این نخستین بار است که رئیس جمهورغنی، از یک دروازۀ کابل در شرق این شهر، دیدار کرد.

این در حالیست که مقام‎‌های امنیتی حکومت افغانستان می‌گویند، مقدار بیشتر مواد انفجاری از همین دروازه، وارد کابل می‌شود.

رئیس جمهورغنی در حالی از دروازۀ شرقی کابل دیدار کرد که وزارت امور داخلۀ افغانستان روز گذشته، آمرین، معاونین اداری، مدیران مبارزه با جرایم جنایی، آمرین کشف و آمرین کنترول منطقوی حوزه‌های امنیتی کابل را تبدیل کرد.

افرادی که در این پست‌ها گماشته شدند، از طریق رقابت آزاد به این سمت‌ها راه یافته اند.

وزارت امور داخلۀ افغانستان دلیل این عملکرد را ایجاد اصلاحات در صفوف پولیس خوانده است.

در همین حال، بخش مطبوعات وزارت امور داخلۀ افغانستان در صفحۀ رسمی این وزارت به نقل از ویس احمد برمک، نوشته است که به زودی پروسۀ اصلاحات در ولایات نیز آغاز می‌شود و "منسوبین پولیس به اساس لیاقت و تخصص" انتخاب می‎‌گردند.

هفته گذشته، ارگان‌های امنیتی افغانستان، برای تأمین امنیت کابل، یک پلان امنیتی را به رئیس جمهورغنی سپردند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخلۀ افغانستان در این مورد به خبرنگاران گفت که رئیس جمهورغنی این پلان امنیتی را پذیرفته است.

XS
SM
MD
LG