لینک های دسترسی

Breaking News

غنی خطاب به مخالفان مسلح و حامیان شان: شما بازنده اید نه ما


محمداشرف غنی، رئیس جمهورافغانستان، می‌گوید گروه‌‎های تروریستی و حامیان آنان، می‌دانند که زیر "فشار شدید" قرار دارند و نیروهای افغان را در میدان جنگ، شکست داده نمی‌توانند.

رئیس جمهور افغانستان، پس از چندین حملۀ مرگبار در مربوطات ولایات کندهار، پکتیا و غزنی که منجر به کشته شدن بیش از ۱۲۸ تن شد، امروز جمعه، در دوازدهمین نشست شاروالان راه ابریشم در ارگ، گفت کشورهای که دوام خویش را در حمایت از گروه‌های تروریستی می‌دانند، باید درک کنند که خود را منزوی می‌سازند.

رئیس جمهورغنی، گفت " فشار است؛ اما بخاطری فشار است که آن شبکۀ‌های که بربادی می‌خواهند، تباهی خویش را می‌بینند، می‌دانند که در میدان جنگ ما را شکست داده نمی‌توانند، به این می‌فهمند که پس از این، آنان و حامیان شان تحت فشار شدید اند، پس به این خاطر، اکنون واقعأ این انتحار فردی نه، بلکه برای آنها انتحار سیاسی است. این انان اند که بازنده اند؛ نه ما و به این باید تمام ملت و منطقه آگاه شوند".

هرچند رئیس جمهورغنی از کشوری نام نبرد؛ اما در گذشته پاکستان بارها به حمایت از گروه‌های تروریستی و مخالفان مسلح دولت افغانستان متهم شده است.

رئیس جمهورافغانستان، تأکید ورزید که سیاست حکومت این کشور، صلح است و می‌خواهد، منطقه و جهان در صلح باشند.

رئیس جمهورغنی، گفت هیچ وقت از مردم افغانستان امید را گرفته نمی‌توانند و وحدت ملی این کشور را به خطر انداخته نمی‌توانند.

نشست شاروالان راه ابریشم

دوازدهمین نشست شاروالان راه برایشم، امروز (۲۰ اکتوبر) در ارگ ریاست جمهوری افغانستان برگزار شد، این نشست فردا نیز ادامه دارد.

در دوازدهمین نشست شاروالان راه ابریشم، شاروالان افغان از ولایات این کشور و شاروالان و کارشناسان شهری، از کشورهای آسیایی میانه و کشورهای شامل در "شبکه شاروالان راه ابریشم" اشتراک کرده اند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهورافغانستان در این نشست، گفت ایجاد یک چهار راه‌ جدید برای چهار راه‌های موجود خطر نه، بلکه فرصت است.

همچنان رئیس جمهورغنی، از خلای پلان‌گذاری در دیدگاه شهری صحبت کرد.

او گفت ساختمان‌ها برای ادارات و پوهنتون‌ها معیاری نیست و مکان‌های پاسخگو برای نیازمندی‌های زنان، اطفال و معلولین در شهرها و شاهراه‌ها وجود ندارد.

آقای غنی، تأکید ورزید که باید شاروالان صدای شهروندان باشند.

XS
SM
MD
LG