لینک های دسترسی

Breaking News

غنی عازم ترکمنستان شد


در هشت ماه گذشته این دومین سفر رئیس جمهورغنی به ترکمنستان است

ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که محمد اشرف غنی، رئیس جمهور این کشور در رأس یک هیئت عالی‌رتبۀ دولتی صبح امروز، دوشنبه به هدف دیدار با مقام‌های ترکمنستان و گسترش روابط میان دو کشور، عازم عشق آباد گردید.

در خبرنامۀ منتشر شده از سوی ریاست جمهوری افغانستان، آمده است که رئیس جمهور غنی در این سفر یک روزه با رئیس جمهور ترکمنستان دیدار خواهد کرد.

خبرنامه گفته است "رئیس جمهور غنی در این سفر با قربانقلی بردی محمدوف، رئیس جمهور ترکمنستان دیدار خواهد کرد و پیرامون گسترش روابط میان دو کشور بحث و تبادل نظر خواهد نمود".

در جریان این سفر، با حضور رؤسای جمهور افغانستان و ترکمنستان، توافقنامه‌های همکاری میان مقام‌های دو کشور نیز به امضا خواهد رسید.

در این سفر رئیس جمهور غنی را اکلیل حکیمی وزیر مالیه، عبدالستار مراد وزیر اقتصاد، عبدالسلام رحیمی رئیس عمومی اداره امور، داکتر محمد همایون قیومی مشاور ارشد رئیس جمهور در امور زیربناها، محمد شاکر کارگر نماینده خاص رئیس جمهور در امور کشورهای آسیایی میانه و شاه زمان میوندی مشاور ارشد رئیس جمهور در امور روابط عامه و ارتباطات استراتیژیک همراهی می‌کنند.

پیش از این، رئیس جمهورغنی در ماه نوامبر سال گذشتۀ میلادی در رأس یک هیئت بلند پایه جهت اشتراک در کنفرانس بین المللی ترانسپورت و افتتاح بندر آقینه میان افغانستان – ترکمنستان به آن کشور سفر کرده بود.

XS
SM
MD
LG