لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس جمهور فلیپین: خودم قاچاقبران مخدرات را کشته‌ام


رودریگو دوتریته با شعار های مبارزه بر ضد فساد اداری، گروه های جنایتکار و قاچاقچیان مواد مخدر در ماه جون امسال به قدرت رسید

رئیس جمهور فلیپین این موضوع را روز دو شنبه در جریان سخنرانی اش به شماری از سرمایه گذاران در آن کشور بیان کرد.

رئیس جمهور فلیپین گفت که وی در جاده ها توسط موترسایکل خود گزمه می کرد و زمانیکه افراد مظنون به قاچاق مواد مخدر را می دید، آنان را می‌کشت تا به پولیس نشان بدهد که "وقتی من می توانم چنین کار را انجام بدهم، چرا شما نمی توانید؟"

در همین حال، وزیر عدلیۀ فلیپین می گوید که در اغلب موارد، رئیس جمهور دتریته در مورد کشتار مجرمین اغراق آمیز صحبت می کند تا هشداری باشد برای قانون شکنان.

ویتالیانو آگیری، روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که آقای دوتریته در مورد کشتار مظنونین قاچاق مواد مخدر در شهر داوائو، مبالغه می کند. خانم آگیری همچنین گفت که رئیس جمهوری کنونی کشورش در برخی مواد با استفاده از اظهارات مبالغه آمیز می خواهد پیام خود را به مردم برساند.

از زمانیکه دوترته در ماه جون امسال به ریاست جمهوری کشورش انتخاب شد، پولیس فلیپین تا حال حدود ۶۰۰۰ مظنون و متهم قاچاق مواد مخدر را کشته است و این اقدام موجب انتقاد های شدید نهاد های حامی حقوق بشر شده است.

سازمان ملل متحد و بارک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده، نیز از سرکوبی حکومت فلیپین انتقاد کرده اند.

با وجود انتقاد های شدید بین المللی، رئیس جمهور فلیپین تا حال این انتقاد ها را نادیده گرفته و به سرکوبی مظنونین قاچاق مواد مخدر ادامه داده است. آقای دوتریته حتی به مخالفان این اقدام هشدار داده که اگر به مخالفت شان ادامه بدهند، از وظایف شان برکنار خواهند شد.

XS
SM
MD
LG