لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ، نیل گورسچ را به عضویت محمکه عالی امریکا معرفی کرد


رئیس جمهور ترمپ نا وقت روز سه شنبه نیل گورسچ را به حیث عضو شورای قضات محکمۀ عالی امریکا معرفی کرد
رئیس جمهور ترمپ نا وقت روز سه شنبه نیل گورسچ را به حیث عضو شورای قضات محکمۀ عالی امریکا معرفی کرد

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، نیل گورسچ، یک قاضی فدرال را به حیث عضو شورای قضات محکمۀ عالی امریکا، معرفی کرد و گفت که توانایی مسلکی آقای گورسچ غیر قابل بحث است.

قرار است نیل گورسچ جانشین انتونین اسکالیا، شود که در ماه فبروری سال ۲۰۱۶ در گذشت.

برای گرفتن عضویت شورای قضات محکمه عالی ایالات متحد، گورسچ باید رای تایید سنای امریکا را بگیرد و نیاز دارد تا ۶۰ رای کسب کند. به دست آوردن ۶۰ رای تایید از سنای ۱۰۰ عضوی امریکا کاری دشوار است، زیرا جمهوری خواهان تنها ۵۲ کرسی سنا را در اختیار دارند.

در عین حال، احتمال آن می رود که سناتوران دموکرات با گزینۀ آقای ترمپ مخالفت کنند. سناتور چام شومر از حزب دموکرات گفته است که وی شک دارد که آقای گورسچ مورد تایید اعضای دموکرات سنا قرار بگیرد.

پس از درگذشت انتونین اسکالیا در فبروری ۲۰۱۶، باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، نیز مریک گارلند، یکی از قضات شناخته شدۀ واشنگتن دی‌سی را برای احراز این کرسی معرفی کرده بود، اما جمهوری خواهان در سنای امریکا از گزینۀ پیشنهادی آقای اوباما، جلوگیری کردند.

با وجود پیش بینی از رویا رویی میان اعضای جمهوری خواه و دموکرات در مورد آقای گورسچ ، تد کروز، سناتور از حزب جمهوری خواه، به این باور است که گزینۀ آقای ترمپ در نهایت مورد تایید سنا قرار خواهد گرفت.

محکمه عالی ایالات متحده دارای نه عضو می باشد. در حال حاضر، محکمه عالی امریکا داری چهار عضو لیبرال و چهار محافظه کار به طور مساوی تقسیم می شود. در صورت که آقای گورسچ مورد تایید سنای ایالات متحده قرار بگیرد، جمهوری خواهان در اکثریت قرار خواهند گرفت.

قاضی گورسچ ۴۹ ساله، دارای مدرک دکترای حقوق از پوهنتون هاروارد است و در حال حاضر به حیث قاضی فدرال محکمۀ استیناف حوزه دهم ایالات متحده، ایفای وظیفه می کند.

XS
SM
MD
LG