لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: سوء استفاده از مخدرات را در امریکا شکست می‌دهیم


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، گفته است که در دو دهۀ گذشته، سوء استفاده از مواد مخدر چهار برابر افزایش یافته و مبارزه بر ضد آن ۲۳ در صد کاهش یافته است

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، می گوید چارۀ ندارد مگر اینکه استفاده فراگیر مواد مخدر را در امریکا که روزانه ۱۰۰ قربانی می گیرد، شکست دهد.

آقای ترمپ این اظهارات را روز سه شنبه در کلب گلف اش در ایالت نیو جرسی، بیان کرد و گفت که سوء استفاده از مواد مخدر در ایالات متحده در دو دهۀ گذشته چهار برابر افزایش یافته است. اما آقای ترمپ گفت که تلاش برای از بین بردن مواد مخدر، در این مدت زمان، کاهش یافته است.

رئیس جمهور ایالات متحده تعهد کرد تا در برابر سوء استفاده از مواد مخدر در کشورش مبارزه کند. به گفتۀ آقای ترمپ، پیگرد جدی جرایم مرتبط به مواد مخدر، کنترول بهتر سرحدات جنوبی امریکا، تداوی طبی و جلوگیری از اعتیاد به مواد مخدر، بخشی از تلاش ها در این راستا خواهد بود.

آقای ترمپ که در کنار وزیر صحت و خدمات اجتماعی ایالات متحده صحبت می کرد، همچنین گفت که سوء استفادۀ مواد مخدر همه جمیعت ایالات متحده را تهدید می کند.

آقای ترمپ گفت "مصرف بیش از حد مواد مخدر در حال حاضر علت اصلی مرگ و میر تصادفی در ایالات متحده می باشد و مرگ و میر ناشی از مواد مخدر از سال ۱۹۹۹ به این سو، چهار برابر شده و این مشکلی است که در گذشته هیچگاهی شاهد آن نبوده ایم."

به گفتۀ وزیر صحت و خدمات اجتماعی امریکا، تنها در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۲ هزار نفر به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده جان های شان را از دست دادند
به گفتۀ وزیر صحت و خدمات اجتماعی امریکا، تنها در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۲ هزار نفر به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده جان های شان را از دست دادند

آقای ترمپ ادارۀ قبلی ایالات متحده را مقصر بحران سوء استفاده از مواد مخدر در امریکا تلقی کرد و گفت که پیگرد قانونی جرایم مرتبط به مواد مخدر در سطح فدرال، بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶، حد اقل ۲۳ در صد کاهش یافته است. در عین زمان، حد اوسط مدت حکم برای مجرمین محکوم به مواد مخدر فدرال کوتاه شده است. آقای ترمپ وعده کرد تا وضیعت کنونی را دگرگون کند.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت "اقدام ما در سرحدات جنوبی کشور که اکثراً جرایم از آنجا وارد می گردد، بسیار جدی خواهد بود."

آقای ترمپ همچنین گفت که با مقامات چینی و سایر کشور ها نیز صحبت خواهد کرد، زیرا بخشی از مواد مخدر از چین وارد ایالات متحده می گردد.

کمیسیونی که برای ارزیابی مشکل سوء استفاده از مواد مخدر در ایالات متحده ایجاد شده است، هفتۀ گذشته از رئیس جمهور این کشور خواست تا برای حل این مشکل، حالت اضطراری را اعلام کند.

در همین حال، توماس پرایس، وزیر صحت و خدمات اجتماعی ایالات متحده، می گوید که تنها در سال ۲۰۱۵ میلادی، ۵۲۰۰۰ امریکایی به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر در این کشور، جان های شان را از دست دادند.

آقای پرایس گفت که وزارت تحت ادارۀ وی تلاش می کند تا به کمک پژوهشگران، تداوی همه معتادین را فراهم کند و درمان درد آنان را بدون استفاده از مواد مخدر، انجام بدهد.
وزیر صحت و خدمات اجتماعی ایالات متحده گفته که انستیتیوت ملی صحت امریکا سرگرم انکشاف واکسین برای معتادین و نیز تولید دواهایی است که اعتیادآور نباشد که با استفاده از آن معتادین درمان شوند.

XS
SM
MD
LG