لینک های دسترسی

Breaking News

موی واشنگتن تا جاکت کنیدی؛ حراج یادگارهای روسای جمهور پیشین امریکا


موهای جورج و مارتا واشنگتن نخستین رییس جمهور و بانوی نخست ایالات متحده

از موی جورج واشنگتن گرفته تا کارت اشتراک در مراسم جنازۀ ابراهام لینکن، جاکت جان کنیدی، قلمی که با آن وارن هاردینگ قطعنامۀ صلح و پایان جنگ جهانی اول را امضا کرد و صدها یادگار دیگر روسای جمهور پیشین ایالات متحده در یک حراج گذاشته شد.

حراجخانۀ آر آر شهر باستن در این حراج آنلاین که یک هفته دوام داشت و پنجشنبه ۱۸ فبروری (۳۰ دلو) پایان یافت، حدود ۳۰۰ یادگار از جورج واشنگتن، نخستین رییس جمهور ایالات متحده گرفته تا روسای جمهور معاصر امریکا را به حراج گذاشت.

از عصر نخستین روسای جمهور ایالات متحده، اقلام و یادگارهای مربوط به ابراهام لینکن، جورج واشنگتن و فرانکلین روزولت و از عصر کنونی آنچه مربوط به جان کنیدی و رونالد ریگن بود، بیش از دیگران توجه را به خود جلب کرده بود.

پکۀ متعلق به مری لینکن، بانوی نخست پیشین ایالات متحده
پکۀ متعلق به مری لینکن، بانوی نخست پیشین ایالات متحده

چند تار موی جورج واشنگتن و مارتا واشنگتن نخستین رییس جمهور و بانوی نخست ایالات متحده حدود ۷۵ هزار دالر فروخته شد.

جعبه‌ای که روی آن تصویر جورج واشنگتن و همسرش مارتا حک شده بود یکجا با گیرای موی نخستین بانوی نخست ایالات متحده حدود ۷۵ هزار دالر فروخته شد. هدیه دادن گیرای مو به بانوان در قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی معمول بود.

تصویر ابراهام لینکن با پسرش تد که در سن ۱۸ سالگی درگذشت، به قیمت ۷۵ هزار دالر حراج شد. این تصویر در سال ۱۸۶۴ توسط انتونی برگر در ستدیوی عکاسی متیو برادی گرفته شده بود.

ابراهام لینکن و پسرش تد
ابراهام لینکن و پسرش تد

سال گذشته این حراجخانه چند تار موی ابراهام لینکن را که پس از ترور وی برای کالبدشگافی قطع شده بود، یکجا با تلگرامی در مورد قتل لینکن به قیمت ۸۱ هزار دالر فروخته بود.

جاکت یونیفورم پوهنتون هاروارد مربوط به زمان تحصیل جان اف کنیدی نیز یکی از اقلام مورد پسند در حراج بود که ۳۵ هزار دالر به فروش رفت. چندین یادگار دیگر زمان ریاست جمهوری کنیدی فقید نیز در این حراج شامل بود.

جاکت زمان تحصیل جان اف کنیدی
جاکت زمان تحصیل جان اف کنیدی

تکت لاتری سال ۱۷۶۸ با امضای جورج واشنگتن نیز در حدود ۲۰ هزار دالر به حراج رفت. جورج واشنگتن لاتری را در آن زمان آغاز کرد تا از عاید آن در امتداد کوه‌های الیگینی ایالات متحده جاده بسازد.

از روسای جمهور معاصر، نامۀ شخصی رونالد رینگ به دخترش پتی و یک چک با امضای دونالد ترمپ نیز شامل اقلامی بود که به حراج گذاشته شده بود.

XS
SM
MD
LG