لینک های دسترسی

Breaking News

هلری کلنتن:'ما یک پیام بسیار روشنی را برای حکومت ومردم پاکستان، ارایه می کنیم'


هلری کلنتن:'ما یک پیام بسیار روشنی را برای حکومت ومردم پاکستان، ارایه می کنیم'

روزنامه لوموند چاپ پاریس در حاشیه سفر وزیر خارجه ایالات متحده به پاکستان و افغانستان، تبصره یی به چاپ رسانیده که در آن آمده است هلری کلنتن وزیر خارجه ایالات متحده طی سفرش به پاکستان از تعهدات این کشور در برابر ایالات متحده یادآوری نمود.

نویسنده مقاله لوموند با تکیه به گفته های کلنتن می نویسد وزیر خارجه ایالات متحده با استفاده از فرصت گفت "ما یک پیام بسیار روشنی را برای حکومت ومردم پاکستان، ارایه می کنیم. نباید هیچگونه حمایت و پناهگاهی برای دهشت افگنانی که مردم بیگناه را به هلاکت می رسانند، در این کشور وجود داشته باشد."

نگارنده مقاله با اشاره به کشیدگی روابط ایالات متحده با پاکستان می نگارد، ایالات متحده قبلاً گفته است که پاکستان از اعضای شبکه حقانی که مکرراً حملاتی را علیه نیرو های نظامی ایالات متحده در افغانستان انجام میدهند، حمایت می نماید. چنانچه حمله سیزدهم ماه سپتامبر علیه سفارت ایالات متحده در کابل را این گروه طرح وانجام دادند.

نویسنده در مورد پس منظر کشیدگی میان ایالات متحده و پاکستان می افزاید که شماری در اداره ابوما ریس جهور ایالات متحده به این باور اند که شبکه حقانی از حمایت اداره استخبارات نظامی پاکستان برخوردار است، مساله یی که پاکستان همواره آنرا رد می نماید.

در این مقاله روزنامه لوموند همچنان می خوانیم که وزیر خارجه ایالات متحده با تقاضای این نکته که پاکستان باید تدابیر شدیدی را برای جلوگیری ازایجاد پناهگاه های امن دهشت افگنان در خاک پاکستان اتخاذ نماید ،تاکید نمود که این کار باید طی چند روز اینده صورت گیرد، نه در چند ماه دیگر و یا سالهای آینده.

نویسنده در اخیر اضافه می کند که وزیر خارجه پاکستان با سپردن وعده همکاری با ایالات متحده در این مورد حتی اعتراف نموده است که پناهگاه های امن طالبان در پاکستان موجود می باشد، اعترافی که بسیار غیر معمول است.

  • 16x9 Image

    حفیظ آصفی - واشنگتن

    حفیظ آصفی پس از فراغت از دیپارتمنت ژورنالیزم فاکولته ادبیات پوهنتون کابل در سال ۱۳۵۸تا کنون در رسانه های مختلف ملی و بین المللی به صفت نویسنده، ژورنالیست و منتقد هنری کار کرده است. آصفی از سال ۲۰۰۹ تا کنون در رادیو و تلویزیون آشنا صدای امریکا سرگرم کار است. 

XS
SM
MD
LG