لینک های دسترسی

Breaking News

یک زندانی در پکتیکا هفت طالب را کشت


طالبان رویداد ولسوالی گومل را تأیید کرده؛ اما گفته اند که سه طالب کشته شده است

مقام‌های امنیتی پکتیکا می‌گویند که فردی به نام اول‌خان در ولسوالی گومل آن ولایت در اسارات طالبان بود، با همراهانش هفت طالب مسلح را کشته و ۱۸ طالب را زخمی کرد.

محمدالرحمان ایاز، سخنگوی والی پکتیکا، به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید، این رویداد عصر چهار شنبه در ولسوالی گومل در نزدیکی یک مرکز طالبان به وقوع پیوسته است.

او می‌افزاید "این فرد در ساحه رباط ولسوالی سروبی زمانی که به سوی منزلش می‌رفت، طالبان از موتر او را پیاده کرده بودند. پس از آن، در مسیر اسلحۀ طالبان به دستش افتاده و بر آنان گلوله‌باری کرده است".

آقای ایاز افزود که فرد مهاجم یک موتر رنجر سفید طالبان را نیز با خود برده است.

از سوی دیگر، سمونوال عبدالرووف مسعود، آمر امنیت فرماندهی امنیه پکتیکا، به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید، مهاجم اول‌خان نام دارد و برادر یک فرمانده پولیس محلی این ولایت است.

آقای مسعود، می‌افزاید، عصر روز گذشته زمانی که طالبان در نماز ایستادند، دستان اول‌خان از پیش‌رو دستبند زده شده بود؛ اما او با آزادساختن دستانش، به وسیلۀ یک پیکای طالبان بر آنان گلوله‌باری کرده است.

به گفتۀ وی، دریاخان برادر اول‌خان، فرماندهی ۳۵۰ پولیس محلی را در سروبی و برخی ولسوالی‌های دیگر به دوش دارد. اما هنوز دریاخان و اول‌خان با رسانه‌ها در این مورد صحبت نکرده اند.

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد، یک سخنگوی طالبان تایید می‌کند که یک زندانی هنگام انتقال بر افراد آنان گلوله‌باری کرده است. به گفتۀ وی، در این حمله تنها سه طالب کشته شده است. او گزارش‌های مبنی بر کشته و زخمی‌شدن ۲۵ جنگجوی طالبان را رد می‌کند.

XS
SM
MD
LG